Katliam yapan zanlı 'kardeş'in ilk itirafı

Katliam yapan zanlı 'kardeş'in ilk itirafı.14077
  • Giriş : 02.06.2009 / 16:41:00

Adana'da 8 kişiyi öldüren zanlısı, intihar öncesi veda notu yazarken gözaltına alındı. Zanlının psikolojik tedavi gördüğü belirtiliyor. Öğleden sonra başlayan katliam geceye kadar sürmüş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olay sonrası zanlı Murat Y'yi arayan polis, bu kişinin Toros mahallesindeki evine gitti. Evde intihar etmek için veda mektubu yazarken zanlı Murta Y'yi yakaladıklarını belirten polis, ilk ifadesinde ''benim üzerime çok geliyorlardı, ne olduğunu hatırlamıyorum'' dediğini belirtti.

Zanlının bir süre önce psikolojik tedavi gördüğü de kaydedildi.

CİNAYETLERİN DÜN ÖĞLEDEN SONRA BAŞLADIĞI VE GECE GEÇ SAATLERE KADAR SÜRDÜĞÜ BELİRLENDİ

Adana'da 8 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlının, cinayetleri, dün öğleden sonra işlemeye başladığı ve gece geç saatlere kadar sürdürdüğü belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, olay yerinde incelemesini tamamlayan polis, zanlı Murat Yüksel'in cinayetlere dün öğlen saatlerinde evin yatak odasında anne Günay ve baba İbrahim Yüksel'i öldürerek başladığını tespit etti.

Yetkililer, zanlının daha sonra eve gelen kişileri sırayla odalara çekerek gece geç saatlere kadar öldürdüğünü belirledi.

Evli ve 1 çocuk babası zanlı Murat Yüksel'in, olayda tek tabanca kullandığı, evine yapılan baskın sırasında üzerinde kanlı pantolon ve cinayet sonrası eve getirdiği 2 boş kovan bulunduğu tespit edildi. Yetkililer, evde 4 boş kovan bulunduğunu, diğer kovanların cinayetin işlendiği sokağa atıldığını tahmin ettiklerini bildirdi.

Ailenin zanlıdan sonra hayatta kalan tek ferdi Handan Yüksel'in Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gördüğü, olayda ölen kardeş Ali'nin de aynı hastanede tedavi gördüğü ifade edildi.

KATİL ZANLISININ ARKADAŞI: MURAT Y, BORÇ BATAĞINDAYDI

Adana'da 8 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan katil zanlısının, büyük miktarda borcu olduğu iddia edildi.

AA muhabirinin zanlı Murat Y'nin 15 yıllık arkadaşı olduğunu bildiren Mustafa Özal'dan aldığı bilgiye göre, Murat Y, astsubaylıktan atıldıktan sonra babasıyla birlikte İtimat durağındaki dolmuşlarını işletti.

İddiaya göre, Murat Y, bir süre sonra borçlarını kapatabilmek için dolmuşu sattırdı. Baba İbrahim Y'nin, satıştan elde edilen paranın yarısını oğluna vererek, borçlarını kapatmasını sağladığı belirtildi. Tellidere'de bir Tekel bayisi açan Murat Y'nin, daha sonra işleri iyi gidince bir dolmuşa 2 kişiyle ortak olduğu ifade edildi.

Ancak zanlının daha sonra yeniden borçlandığını, kredi ile kredi kartları borçlarını ödeyemediğini öne süren Mustafa Özal, ''Tekrar durağa dönen Murat Y, büyük miktarda borçluydu, adeta borç batağındaydı. Kendisinden 4 aydır haber alamıyorduk, tüm telefonları kapalıydı'' dedi.

NALAN HEMŞİRE EV ALIP EVİ KARDEŞİNİN ÜZERİNE YAPMIŞ

Adana'da bir apartman dairesinde öldürülen 8 kişinin arasında bulunan ebe hemşirenin görev yaptığı Küçük Dikili Beldesi Sağlık Ocağının doktoru Soner Eroğlu, ''Nalan hemşire, ağır başlılığı ve çalışkanlığı ile kısa sürede herkesin sevgisini kazandı'' dedi.

Dr. Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nalan Yüksel'in, ebe-hemşire olarak Yeşilevler Toplum Sağlığı Merkezinden yaklaşık 1-1,5 ay kadar önce görevlendirme sonucu Küçük Dikili Beldesi Sağlık Ocağına geldiğini ifade etti. Dr. Eroğlu, Nalan hemşirenin, ağır başlılığı ve çalışkanlığı ile kısa sürede herkesin sevgisini kazandığını söyledi.

Nalan hemşirenin, dün mesaisinde olduğunu herhangi bir mutsuzluk ya da stres gözlemlemediklerini, ancak bu sabah mesaiye gelmeyince endişeye kapıldıklarını belirten Dr. Eroğlu, şöyle konuştu:

''Nalan hemşire göreve gelmeyince en yakın mesai arkadaşı olan kurumda görevli Şerife hanım telefonla evini aradı, ancak uzun süre cevap alamayınca endişelerimiz arttı. Çünkü 10-15 dakika gecikecek olsa bile bizi mutlaka arar mazeretini bildirir ve izin isterdi. Bu yüzden, evine arkadaşlarıyla birlikte ben de gittim. Tabii bu arada polise de haber verdik. Polisin izni ile kapıyı çilingir yardımıyla açtırdık. Gördüğümüz manzara tam bir faciaydı.''

Dr. Eroğlu, Nalan hemşirenin iki çocuğunun bulunduğunu, bu çocuklardan birinin üniversite sınavına hazırlandığını belirterek, ''İşine bağlı olduğu kadar çocuklarına da çok düşkün bir anneydi. Oğlunun üniversite sınavına gireceği için yaşadığı heyecana hepimiz tanık oluyorduk. Çok üzgünüz, başımız sağ olsun'' dedi.

Bu arada, Nalan hemşirenin mesai arkadaşları ise onun erkek kardeşi ile problemi olduğunu bildiklerini belirterek, ''Sanırız Nalan hemşire bir ev satın almış, ama tapusunu kardeşinin üzerine yapmış, parasını Nalan hemşirenin ödemesine rağmen kardeşinin evi boşaltmasını istediğini söylüyor ve bundan yakınıyordu, bunun dışında da her hangi bir problemi yoktu'' dediler.

Sabah saatlerinde Huzurevler Mahallesi 142 Sokak'taki bir apartmanın 11'inci katındaki dairede, ebe hemşire Nalan Yüksel, baba İbrahim Yüksel (64), anne Günay Yüksel (62), 6 yaşındaki Vedat Yüksel, lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17), ÖSS'ye hazırlanan Arif Kopar (19), kardeşinin eşi Gül Yüksel ve kardeşi Ali Yüksel'e ait cesetler bulunmuştu.

VALİ ATIŞ: OLAY YERİNDEKİ BOŞ KOVANLARLA ZANLININ ÜZERİNDE BULUNAN SİLAH UYUŞUYOR

Adana valisi İlhan Atış, 8 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan olay yerinde incelemenin tamamlandığını belirterek, ''olay yerindeki boş kovanlarla zanlının üzerinde bulunan silah uyuşuyor'' dedi.

Vali Atış, düzenlediği basın toplantısında, olay sonrası zanlının, öldürdüğü kişilerin üzerini bezlerle kapattığını bildirdi.

Atış, zanlı Murat Y'nin üzerinde bulunan silahla incelemesi tamamlanan olay yerinde ele geçirilen boş kovanların uyuştuğunu da belirtti.

Bu arada olay yeri inceleme ekipleri dairedeki çalışmalarını tamamlayarak, kapıyı mühürledi. Ekiplerin, 18 torbada topladığı deliller, incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Zanlının 3 ay önce arabasıyla birlike kendini yakma girişiminde bulunduğu, astsubaylıktan atılma nedeninin yabancı uyruklu biriyle yaptığı evlilik olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*