Katliamdan kurtulan öğretmen anlattı

Katliamdan kurtulan öğretmen anlattı.16168
  • Giriş : 07.05.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 06.05.2009 / 23:56:36

köy öğretmeni Sadık Akbulut,''Keşke uykuda kalmasaydım da ben de ölseydim. Çok zor bir durumdayım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki düğüne uyuyakaldığı için katılamayan köy öğretmeni Sadık Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde yaşanan saldırı olayının ardından halen kendine gelemediğini ve hastanede doktorlardan yardım aldığını söyledi.

Bilge köyünde 4 yıldır görev yaptığını belirten Akbulut, okulda görevli diğer öğretmen Tuğba Kabalar'ın da olay anında köyde bulunmadığını, düğün hazırlıkları için memleketinde olduğunu bildirdi.

Kendisi ve eşi Bedia Akbulut'un da saldırının yapıldığı düğüne davetli olduğunu belirten Akbulut, ''Düğünden önce biraz yatayım dedim. Uykuda kalmışım, eşim de uyandırmamış. Silah sesleri üzerine uyandım. Önce ava çıkan köylüler sandım. Olayı duyunca inanamadık. Saldırıda bir öğrencimi kaybettim'' dedi.

Psikolojik durumlarının iyi olmadığını ifade eden Sadık Akbulut, şöyle konuştu:

''Keşke uykuda kalmasaydım da ben de ölseydim. Yarın köye Ankara'dan psikologlar gelecek, bizlere ve öğrencilere destek verecek. 4 yıldır köyde bulunuyordum, aile arasında dışa yansıyan olaylar hiç olmuyordu. Okuldaki öğrenciler de her iki tarafın çocukları, bundan sonra nasıl olacak bilemiyorum. Bugün İl Milli Eğitim Müdürümüzle konuştuk, okul pazartesi öğretime açılacak. Duruma göre öğrencilerimizin yatılı bölge okullarına gönderilmesi de gündemde.''

Sözleşmeli öğretmen olduğu için tayin durumunun olmadığını ifade eden Akbulut, mazeret tayiniyle başka yere görevlendirilebileceğini kaydetti.

Öte yandan, okul panosuna saldırıda hayatını kaybeden Ayşe Çelebi'nin arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğrafları konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*