“Katliamın faturası Türk halkına kesilmemeli”

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Hatay'da görev yapan Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese, Malatya'da yayınevindeki cinayetin “üzücü” olduğunu belirterek, “Olayların faturası Türk halkına kesilmemeli” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Padovese, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte, bazı fanatik grupların yaptığı olayları, Türk halkına mal etmemek gerektiğini, Türk halkının barışçıl ve kardeşçe yaşamak isteyen bir toplum olduğunu vurguladı.
Malatya'daki olayın ardından Alman ve İtalyan basının kendisini aradığını, onlara da aynı şeyleri aktardığını ifade eden Padovese, “Malatya'daki olayın faturası Türk halkına kesilmemeli. Üzücü olan yurt dışında bu tip olayların çok ses yapması ve her zaman Türkiye'nin aleyhine gelişmesidir. Diyalog her zaman en iyi ve tek yoldur. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” diye konuştu.

Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu da bütün dinlerin birlik ve beraberlik içinde yaşaması gerektiğini, din adamlarının el birliği yaparak dünyada kan dökülmesini, uyuşturucuyu ve diğer kötü olayları önleyebileceğini söyledi. İskenderun Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, Kaymakam Cengiz Horozoğlu, İlçe Müftüsü Bekir Gülce ve çok sayıda davetli katıldı. Program sırasında konuklara gül dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious