Kavaf'a göre AKP'yi büyüten 2 unsur

Kavaf'a göre AKP'yi büyüten 2 unsur.6960
  • Giriş : 18.06.2009 / 16:04:00

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, partililerden kendilerine teşkilatta bir hedef belirlemesini isteyerek, ''Başarı için hedefin belirlenmesi gerekir. Ama hedefe ulaşmak için her yol mubah değildir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Kavaf, Mersin İl Teşkilatını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, AK Parti'yi büyüten ve başarısını belirleyen iki unsur bulunduğunu, bunun da ''iyi teşkilatçılık'' ve ''iyi belediyecilik'' olduğunu söyledi.

Kendisinin parti teşkilatından milletvekilliğine, buradan da bakanlığa getirilmiş bir kişi olduğunu hatırlatan Kavaf, ''Teşkilat, bir siyasi partinin omurgasıdır. Teşkilat varsa parti var, yoksa parti yoktur. Türkiye'de kurumsal manada en büyük örgüt ağına sahibiz. Yaklaşık 2,5 milyon üyesiyle teşkilatlarımız en ücra köşelere kadar örgütlenmesini tamamlamış durumdadır'' diye konuştu.

Teşkilattaki herkesin gönüllülük esasına göre çalıştığını ifade eden Kavaf, partililere, gönüllülüğü keyfiyet olarak görmemeleri uyarısında bulunarak, şöyle devam etti:

''Eğer bir işte başarı hedeflendiyse, başarının hedeflendiği nokta mutlaka tespit edilmelidir. Gönüllü olarak çalışıyoruz. Ama bu noktada mutlaka gönüllü olarak disipline olmayı bilmemiz gerekir. Tabi ki elde ettiğimiz seçim başarılarında hepinizin çok büyük katkıları var.

Teşkilatımızın her kademesine ihtiyaç var. Üyeye de ihtiyaç var, il başkanına da... Bu bağlamda teşkilatın her kademesindeki görev kutsaldır. Teşkilat kademelerinde yer alan arkadaşlarımızın, kendilerine siyaseten hedefler koymaları lazım. Siyaseten kendinize hedef koyabilirsiniz. Zaman zaman ilçe yönetiminden il yönetimine, kadın kollarından ana kademeye veya milletvekilliği adaylığına geçmek isteyebilirsiniz.

Burada önemli olan, hedeflerin objektif, ulaşılabilir ve doğru kararların sonucu olması gerekir. Başarı için hedefin belirlenmesi gerekir. Ama hedefe ulaşabilmek için her yol mubah değildir. Hedefe ilkeli ve meşru bir zeminde ulaşmak, bizim partimizin temel prensibidir.''

AK Parti ile siyasetin üslubuna sevgi, kardeşlik, barış ve huzur kavramlarının geldiğini ve bunların eyleme dönüştüğünü dile getiren Kavaf, şunları kaydetti:

''Biz Türkiye'de merkez sağdaki boşluğu doldurmak üzere ortaya çıkmış bir partiyiz. Türkiye'de merkez sağın oy potansiyeli yüzde 70, sosyal demokratların oy potansiyeli ise yüzde 30'dur. Yani biz yüzde 70'lik yelpazeye hitap ediyoruz. Biz en son seçimde ne kadar oy aldık? Yüzde 40. O halde bizim almamız gereken yüzde 30'luk bir oy daha var. Demek ki Türkiye'de bizimle aynı zemini paylaşan, ama oylarını alamadığımız yüzde 30'luk bir kitle var. O halde artık, (şimdiye kadar bu insanlara niye ulaşamadık, eksik neydi, neler yapmalıyız) gibi soruların yanıtını aramalıyız. Bunları konuşmamız, değerlendirmemiz gerek. Buna göre stratejiler belirlemeliyiz.''

Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*