Kavganın perde arkası!

Kavganın perde arkası!.14702
  • Giriş : 06.07.2008 / 10:33:00

Beşiktaş kampını karıştıran İbolar’ın kavgası ile çok şey yazıldı, çizildi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu bilgi kirliliği yüzünden kimin haklı kimin haksız olduğunu anlamak da imkânsız hale geldi.. “Kavgayı kim başlattı, hangi futbolcu diğerine neler söyledi?” gibi kritik detaylara doğrusu hiç kimse itibar edemedi.. Kavga öncesi ve sonrasında yaşanan diyaloglar...

YER: Beşiktaş’ın Avusturya’da kamp yaptığı Kraller Oteli.. Öğlen yemeğinde Beşiktaş’ın 1. kaptanı İbrahim Üzülmez ile 2. kaptanı İbrahim Toraman ’terlik’ meselesi yüzünden kavga etmişler.. Üzülmez, futbolculara takım yemeklerine terlikle katılma yasağı konmasına rağmen, Toraman’ın yemeğe terlikle gelmesine kızıp takım arkadaşıyla tekme Tokat birbirine girmiş..

Avusturya saatiyle 20.00’de başlayan akşam yemeğine Toraman yine terlikle gelince, etraftakiler yeniden kavga çıkabileceğini anlıyorlar.. Nitekim yemek bitiyor.. Toraman yemek salonundan çıkıyor.. Hemen arkasından da Üzülmez gidiyor.. İdareciler bu ’tehlikeli teması’ görünce menajer Sinan Engin’i de çağırıyorlar.. Bundan sonrasını diyaloglara bırakıyoruz:

‘KABAHAT BUNDA ABİ’


ÜZÜLMEZ: “YA bak, yine yemeğe terlikle gelmişsin.. Niye böyle yapıyorsun kardeşim?”
TORAMAN: “Görmüyor musun, ayağım sakat.”

ÜZÜLMEZ: “Madem ayağın sakat, birinden izin alsana.. Ertuğrul Hoca’ya da sordum, ondan izin almamışsın.. Yine terlikle geliyorsun yemeğe.. Sen böyle yaparsan, gençleri nasıl disiplin altına sokacağız?”


TORAMAN: “Sakatım diyorum yahu, anlamıyor musun?” (K.Y.: Toraman’ın ayak tırnağında gerçekten problem var, idmanlar dışında sürekli terlikle dolaşıyor.)

Bu sırada Sinan Engin 2 oyuncunun yanına geliyor:

ENGİN: “Yahu çocuklar, nedir sizin paylaşamadığınız Allah aşkına! Bir problem varsa kendi aranızda çözün, niye böyle bütün futbolcuların önünde bağrışıyorsunuz? Yakışıyor mu size?”

ÜZÜLMEZ: “Sinan abi, sen de bana çok yükleniyorsun.. Kabahat bunda. (Toraman’ı gösteriyor) Beni hiç kaale almıyor.. Bu takımda disiplin olması lazım.. Beşiktaş Kaptanı olarak disiplinsizliğe izin veremem.. Ben yıllarca Tayfur Abi’nin (Havutçu) yanında ikinci kaptanlık yaptım.. Bir gün bile onun isteklerine karşı saygısızlık göstermedim.. Onu hep ağabey gibi gördüm.. Ama bu (Toraman’ı kastediyor), benim Tayfur Abi’ye gösterdiğim saygıyı bana göstermiyor..”

Üzülmez’in bu konuşma sırasında sesi bir hayli yükseliyor.. Yemek salonundan çıkan diğer futbolcular da tartışmayı görünce, Engin 2 futbolcuyu otelin arka kapısından çıkılan daha sakin bir bahçeye götürüyor.. Engin’in yanında 2 kulüp görevlisi daha var.. Konuşma tekrar başlıyor..

ALAYCI TORAMAN

ENGİN: “YAHU kardeşim, siz ne yaptığınızın farkında mı değilsiniz? Öteki futbolcuların yanında bu konuyu tartışmayın.. Burası Beşiktaş Kulübü, şu halinize bakın önce.. Kapatın şu terlik konusunu artık, barışın.. Yeni sezona huzurlu bir şekilde başlayalım.. Ne bu sinir, ne bu öfke aranızdaki? Büyükler böyle yaparsa, biz küçükleri nasıl tutacağız? Ayrıca Üzülmez, madem Toraman disiplinsizlik yapıyor, gel bize ilet.. Cezasını veririz.. Niye gidip adama yumruk atıyorsun?” (K.Y.: Sabahki kavgada ilk yumruğu Üzülmez atmış.)

TORAMAN: “Abi bırak gelsin, benimle bir sıkıntısı varsa, odamda konuşalım..” (K.Y.: Toraman dalga geçer, karşındaki küçümser bir tonla konuşuyor.)

ENGİN: “Odaya filan gerek yok şimdi.. Burada konuşun işte!”

ÜZÜLMEZ: “Peki, tamam o zaman..” (Toraman’ın yakasından çekip odaya gidelim hareketi yapıyor.)

TORAMAN: “Hadi lan..” (Üzülmez’in yakasına uzanan eline vuruyor.)

SAÇ SAÇA KAVGA

AYNI sırada Toraman “Ben odama gidiyorum” diyerek olay yerinden ayrılırken, kaptan Üzülmez arkasından uçarak bir yumruk sallıyor.. Yumruk Toraman’ın tam kafasına geliyor.. Ve iki İbo, kendilerinden geçmiş biçimde yere düşüp kavgaya girişiyor.. Sinan Engin ve iki görevli, tam 15 dakika boyunca ikiliyi ayıramıyor.. 15 dakika detayı abartılı gelmesin, 5 kişi birden teyit etti: 15 dakika.. Toraman, Üzülmez’in saçına yapışıp çekiyor.. Birbirlerine kenetlenmiş biçimde, sürekli yumruklaşıyorlar..

15 dakikalık yumruklaşma sonunda artık ikisi de yorulunca, Sinan Engin bağırmaya başlıyor, “Defolun ikiniz de, terbiyesiz herifler” diyor. Yanındaki görevlilere “Gönderin bu ikisini, hemen uçak bulun, bu gece gönderin..” talimatını veriyor..

Gece uçak bulunamıyor ama sabah 2 İbo da Beşiktaş kariyerini bitirmiş şekilde uyanıyor.. Ayrı ayrı uçaklarla yeni geleceklerine doğru havalanıyorlar..

Toraman’ın VUKUATI

* KAVGANIN aktörlerinden Toraman’ın, takımda daha önce 5 oyuncuyla daha yumruklaştığı ortaya çıktı.. Ali Güneş, Çağdaş, Ali Tandoğan ve Baki’yle kavga eden Toraman’ın, bir defasında da eski kaleci Runje ile dalaştığı ve çok ağır bir dayak yemekten takım arkadaşları sayesinde kurtulduğu öğrenildi..

* AYRICA Toraman geçen yaz Antalya’daki Gloria Golf Resort’ta tatil yaparken, Üzülmez de aynı otele gelince eşyalarını toplayıp başka otele geçecek kadar tepkili..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious