Kavgayı ayırırken katil oldu, 10 yıl yedi

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

SAMSUN'da, eniştesini bıçaklayan 43 yaşındaki Cumhur Gümüş'ü kendisine de saldırması üzerine bıçağı alıp karnından bıçaklayarak ölümüne neden olan Serhat Kıllıoğlu 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizevleri Mahallesi'nde 5 ay önce meydana gelen olayda, iddiaya göre, 6 katlı binanın bodrum katında oturan Cumhur Seçkin Gümüş, apartman yöneticisi 40 yaşındaki Aynur Kargı'ya dairesinin otomatik lambasının yanmadığını söyleyip, yaptırılmasını istedi. Kargı ise elektrikçi çağırdıklarını ve lambanın yaptırılacağını söyledi. Ancak aradan bir hafta geçmesine rağmen lambanın yaptırılmamasına sinirlenen Gümüş, apartman girişinde karşılaştığı yönetici Kargı ile tartıştı.

Apartmanın karşısında kahve işleten 34 yaşındaki Murat Yalçın ile eniştesi 26 yaşındaki Serhat Kıllıoğlu tarafları yatıştırmak için araya girdi. Bu sırada Cumhur Seçkin Gümüş, elindeki ekmek bıçağı ile Murat Yalçın'ı karnından bıçakladı, Serhat Kıllıoğlu'nun da üzerine yürüdü. Ancak Kıllıoğlu, Cumhur Seçkin Gümüş'ün elinden bıçağı alıp karnına saplayarak ağır yaraladı. Samsun Gazi Hastanesi'ne kaldırılan Gümüş kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde adam öldürme suçundan ömürboyu hapis cezası istemiyle tutuklu yangılanan Serhat Kıllıoğlu, son kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında, “Adamın elinde bıçakla kadını kovaladığını görünce eniştem ile birlikte müdahale ettik. Ama bu kez de bize saldırdı. Boğuşma sırasında eniştem karnından yaralandı. Benim üzerime de bıçakla yürüdü. Bu sırada elinden bıçağı alarak ona sapladım. Sadece kendimi korudum. Birbirlerini öldürmesinler, başlarını sıkıntıya sokmasınlar diye araya girdim. Ben katil oldum” dedi.

Mahkeme heyeti, suçun ağır tahrik altında işlendiğine kanaat getirerek Kıllıoğlu'na 10 yıl hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious