Kavgayı ayırmak isterken vuruldu

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Zeytinburnu'nda şehir eşkıyaları yolda yürüyen bir kadına motosikletle çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Döner bıçağı satır ve sopalarla saldıran eşkıyalar, esnafı 5 yerinden bıçakladıktan sonra silahla vurdu. Ağır yaralanan esnaf hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Eşkıyaların yaşam mücadelesi veren esnafa saldırması ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre Nuripaşa Mahallesi 14. sokakta saat 11.00'de sıralarında kimliği belirlenemeyen iki kişi bir kadına motosikletle çarptı. Çarpma sonucunda çıkan kavgada şahıslar kadının kocasını dövmeye başladı. Olayı gören İhsan Kara ve Ahmet Kara isimli iki esnaf kardeş kavgayı ayırmak istedi. Duruma sinirlenen şahıslarla Kara kardeşler arasında tartışma yaşandı. Olay yerinden ayrılan şahıslar yanına arkadaşlarını alarak yaklaşık iki saat sonra Kara kardeşlerin işyerine geldi. Burada taraflar bir süre tartıştıktan sonra şahıslar ayrıldı. Tartışmanın büyümesinden çekinen Kara kardeşler saat 16.00 sıralarında işyerini kapatmak istedi. Tam bu esnada yaklaşık 25 şehir eşkıyası ellerinde döner bıçağı satır ve sopalarla işyerini bastı. Tartışmanın büyümesi sonucu kavga çıktı. Şehir eşkıyaları Ahmet Karayı bıçakla elinden yaralarken 5 yerinden bıçakladıkları İhsan Kara'yı da silahla vurdu. Şahıslar daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Ahmet Kara ve İhsan Kara yakınları tarafından Özel Derman hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan Ahmet Kara'nın tedavisi ayakta yapılırken İhsan Kara ameliyata alındı. İhsan Kara'nın hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Yaralı Ahmet Kara, şahısların yoldan geçmekte olan bir kadına motosikletle vurduğunu daha sonra şahısların kadının kocasının dövdüğünü kendilerinin ise kavgayı ayırmak istediğini söyledi. Kara "Şahıslar işyerimize iki defa baskına geldi. Bıçaklarla bize saldırdı. En son geldiklerinde kardeşimi silahla vurduktan sonra bıçakladılar" diye konuştu. Kara kardeşlerin babası Mehmet Kara ise polisin bu olayda ilgisiz davrandığını iddia etti.

Öte yandan, eşkıyalara engel olmak isteyen esnaf ile şahıslar arasında yaşanan tartışmalar ve eşkıyaların esnafa bıçak satır ve sopalarla saldırması görüntüleri güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

İşyerinde çıkan kavga şahısların elindeki döner bıçağı ve sopalar (Güvenlik kamera görüntüsü)

İşyeri içerisinde yaşanan hareketli görüntüler (Güvenlik kamera görüntüsü)

Yaralı Ahmet Kara ve Durumu ciddi olan İhsan Kara

Hastane önündeki yakınlar

Olayın meydana geldiği işyeri ve güvenlik kameraları

Yapılan röportajlar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious