Kavgayı engellerken canından oldu

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Eyüp'te, bir iş hanında arkadaşına dayak atılmasına sinirlenen ve hana kavga için gelen genç, kendisini durdurmaya çalışan Mustafa Kayar'ı başından silahla vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rami Kışla Caddesi 92 numaradaki Ortaklar İşhanı'nda meydana gelen olayda, ismi henüz öğrenilemeyen bir şahıs işhanında çalışan bir kızı takip ederek hana girdi. Konfeksiyon atölyesinde çalışan kızla konuşmak isteyen fakat buna olumsuz cevap alan genç, daha sonra han içerisinde kıza küfürler yağdırdı. Küfürleşmeleri duyan ve kızın rahatsız edildiğini gören işçiler daha sonra 15 yaşlarındaki genci tekme Tokat dövdü. Dayak yiyen genç, handaki esnaflar tarafından daha sonra dışarı çıkartıldı. Bu olaydan kısa bir süre sonra yanına bir arkadaşını da alan genç, iş hanına geri döndü. İş hanına girer girmez sağa sola bağırmaya başlayan gençleri, nakliyeci Mustafa Kayar (36) durdurmak istedi. Hanın nakliye işlerini yapan Kayar gençleri "Olayı büyütmeyin kayga çıkartmayın " diye uyardığı sırada gençlerden biri silahını çekti. Arkadaşının dayak yemesine ve kendisinin engellenmesine sinirlenen genç, silahını çekip Kayar'ı başından vurdu. Kafasına aldığı kurşunla yere yığılan Kayar'ı gören iki genç, herkesin gözü önünde koşarak kaçtı. Ağır yaralanan Kayar, özel bir otomobille Özel Gaziosmanpaşa Şafak Hastanesi'ne kaldırıldı. İki çocuk babası Mustafa Kayar'ın yolda öldüğü anlaşılırken, cesedi hastanenin morguna kaldırıldı.

Kayar'ın öldüğünü duyan babası Ahmet Kayar, eşi Derya Kayar ve yakınları hastaneye koştu. Acı haberi alan Kayar'ın eşi, kız kardeşleri ve annesi gözyaşlarına boğulurken, baba Ahmet Kayar olayın şokunu atlatamadı. İş hanında dükkanları bulunduğunu ve hanın yönetim kurulu başkanı olduğunu söyleyen baba Ahmet Kayar, "Tuvalet önündeki küfürleşmeleri duymuştum. Daha sonra işçiler dövdükleri genci dışarı çıkartmışlar. Daha sonra başka bir arkadaşı gelip sorgusuz sualsiz kavgayı önlemeye çalışan oğlumu vurmuş" diye konuştu.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, iş hanına kadar takip edilen genç kız ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious