Kavgayı provake etmek istediler

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Antalya’nın Korkuteli İlçesi’ndeki basit bir kavgayı provake etmeye çalışanlara polis izin vermedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgilere göre, Korkutelili vatandaş Sebahattin Büyüksaka’nın Doğu kökenli işçilere evinin merdiveninde oturmamalarını söylemesi üzerine işçilerle aralarında kavganın başladığı, çıkan olayda ağır yaralanan Büyüksaka’nın hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Olaylar üzerine Korkutelili vatandaş Büyüksaka’nın yakınları da büyüksakayı dövenleri darp etmeleri ve iki grubun karşılıklı restleşmeleri ve dükkanların camlarının kırılması üzerine de olayların sokağa taştığı öğrenildi. Çıkan olaylarda, kalabalık grup, haber için olay yerine fotoğraf makinası ile gelen Korkuteli’nin yerel gazetelerinden Korkuteli Haber’in muhabiri Hüseyin Ünal’ı tartaklayarak makinasını kırdı. Olayların daha fazla büyümesi üzerine Antalya merkezden çevik kuvvet takviye ekipleri geldi. Polis ekiplerinin ilçede panzer ve çevik kuvvetle devriye gezmesi kalabalığı ve olayları sakinleştirdi.

Çıkan olaylarda üç işyerinin camları kırılırken 8 kişi de yaralandı. Yaralanan Sebahattin Büyüksaka (41), Hasibe Büyüksaka (36), Murat Büyüksaka (19), Feleme Salı (26), Salih Koç (56), Sinem Sönmez (47), Murat Koç (18), Adil Özlü (26), Korkuteli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlçedeki gergin bekleyiş sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious