Kavun yüklü kamyondan 62 kilo eroin çıktı

  • Giriş : 29.06.2007 / 13:47:00

62 kilogramdan fazla eroin ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'da polisin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda, 62 kilogramdan fazla eroin ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Van ve Adana Emniyet Müdürlükleri, bir istihbaratı değerlendirerek, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik bir operasyon başlattı.

Van'dan hareket eden bir kamyonu takibe alan polis, Adana'da kamyona kavun yükleyen 2 kişiyi, Ankara'ya girişe kadar izledi. Ankara girişinde durdurulan kamyonda yapılan aramada, kamyonun yakıt deposuna gizlenmiş vaziyette, 121 paket eroin maddesi elde edildi.

Eroinin, 62 kilogram 278 gram olduğu tespit edilirken, olayla ilgili Lütfullah O. ve Fazıl O. adlı kişiler gözaltına alındı. Bu kişilerin üzerinde uyuşturucudan elde ettikleri tespit edilen bin Avro para ile kavun yüklü kamyona el konuldu.

Emniyet yetkilileri, uyuşturucunun İran'dan Türkiye'ye sokularak, İstanbul'a nakledilmek ve buradan da Avrupa'da bir ülkeye götürülmek istendiğinin tespit edildiğini vurgulayarak, buradaki bağlantılarla ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydettiler.

Emniyet Müdürlüğünde ''uyuşturucu madde kaçakçılığı'' suçundan sorgulanan 2 kişi adliyeye gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious