Kavurucu sıcaklara yağmur molası

Kavurucu sıcaklara yağmur molası.11293
  • Giriş : 29.06.2007 / 08:43:00

Sıcaklığın iç ve batı kesimlerinde 6-8 derece azalacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksek sıcaklık değerlerinin bugünden itibaren etkisini kaybederek yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde 6-8 derece azalacağı bildirildi.

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında, yarın ise Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuzey ve iç kesimlerde lokal olarak etkili olabileceği belirtilerek, bugün ve yarın kuzey ve iç kesimlerde etkili gök gürültülü sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşlar ve yetkililere tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji'den fırtına uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, aşırı ısınma ve atmosferdeki dikey sıcaklık farkı sebebiyle Bursa, Eskişehir, Ankara, Isparta, Balıkesir, İzmir, Muğla, Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Çanakkale başta olmak üzere, iç ve batı bölgelerdeki illerde kuvvetli esen rüzgarın, akşam ve gece saatlerinde fırtınaya dönüşebileceği kaydedildi. Öte yandan, tüm yurdu etkileyen sıcak hava dalgasının, İstanbul, İzmir, Edirne, Balıkesir, Aydın, Antalya ve Manisa başta olmak üzere yurdun batı bölgelerinde uzun yıllardır saptanan en yüksek haziran ayı sıcaklık değerleri olduğu belirtildi. Çarşamba günü gölgede hava sıcaklığı Antalya'da 45, Aydın'da 44, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Edirne'de 43, İstanbul'da 40 derece olarak ölçüldü.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious