Kayak merkezleri kar bekliyor

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Uludağ'da bir hafta önce 25 santimetre olan kar kalınlığı, geçen sürede yağış olmaması nedeniyle 4 santimetreye indi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

■ Hava sıcaklığının 5 derece olarak ölçüldüğü "Beyaz Cennet"te bir hafta kar yağışı beklenmiyor. Uludağ'da sezon 15 Aralık'ta başlayacak.

■ ILGAZ Kastamonu İlgaz Dağı Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 15-20 santimetre. İlgaz Oteller Birliği Başkanı Eray Öztürk, kayak yapılabilmesi için en az 30-40 santimetre kar gerektiğini belirterek, bu hafta yeterli karın yağacağını ümit ettiklerini ve bir an evvel sezonu açmak istediklerini söyledi.

■ KARTALKAYA Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 10 santimetre. Merkez, kar yağması ve kayak yapmaya elverişli hale gelmesi halinde açılacak.

■ DAVRAZ İsparta Davraz Kayak Merkezi de henüz karla tanışmadı. Zirvede kar görülürken, pistlere henüz kar düşmedi. Davraz'da Kuzey disiplini, Alp disiplini, snowboard, dağcılık, trekking aktivitele-rinin yapılabiliyor

■ SAKLIKENT Antalya Saklıkent Kayak Merkezi'ne kar yağmadı. Antalya'ya 55 kilometre mesafedeki merkezde hazırlıklar tamamlandı. Konaklama tesislerinin yetersiz olduğu Saklıkent'te 2 tesis var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious