Kaybedersek dengeler değişir

Kaybedersek dengeler değişir.10492
  • Giriş : 26.03.2008 / 15:28:00

Fenerbahçe kaptanı Alex yaptığı açıklamada derbi maçının şampiyonluk için çok önemli olduğunu söyledi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Brezilyalı futbolcunun FBTV'ye yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Kendileriyle birlikte Beşiktaş, Galatasaray ve Sivasspor'un sürdürdüğü liderlik mücadelesinde önemli bir maça çıkacaklarını kaydeden Alex, ''Hafta sonu oynayacağımız karşılaşma büyük bir maç. Bobo ve Deivid oynayamayacak, bu üzücü bir durum. Büyük oyuncuların büyük maçlarda oynaması gerekir. Ancak büyük takımlar kadrolarında birçok büyük oyuncu barındırırlar ve biri oynamadığı zaman yerine gelen oyuncu da görevini en iyi şekilde yapacaktır'' diye konuştu.

Lider olarak kalmanın her zaman daha zor olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, derbi maçı kazanmaları durumunda Beşiktaş ile aralarındaki puan farkının 5'e çıkacağını hatırlatarak şunları söyledi:

''Eğer kazanamazsak dengeler yeniden değişecek. Beşiktaş kazanırsa önümüze geçmiş olacak, berabere kalırsak puan farkını korumuş olacağız. Aynı şekilde Galatasaray ve Sivasspor ile yapacağımız maçlara da bakmak gerekiyor. Her hafta dengelerin değişmesi bizim elimizde. Ancak önceki yıllara göre liderlik mücadelesinde birden fazla takımın olması hatta bu sayının dördü bulması çok olumlu bir durum. Bu ligde kalitenin ne kadar iyi olduğunu ve çekişmenin ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Karşımızda şu anda bir Sivasspor örneği var. İki yıl önce ikinci ligde oynarlarken şu anda Türkiye'nin en iyi üç takımına karşı mücadele ediyorlar. Kayseri takımı var ki eğer kötü sonuçlar almasa hem Sivasspor'la hem de şampiyonluk yarışındaki diğer takımlarla başa baş bir mücadele sergileyebilirdi. Kısacası kalite her geçen yıl artıyor.''

Kendisiyle birlikte Semih, Kezman ve Deivid'in gol yükünü çektiği konusundaki bir soruya verdiği yanıtta Brezilyalı oyuncu, ''Biz
kaleye daha fazla yakın olduğumuz için tabelaya katkımız oluyor, ama bunu direkt olarak takımı taşıma adına kullanılması gerektiğini düşünmüyorum. Çünkü bu bir takım oyuncu ve herkesin kendi içinde takıma katkısı vardır'' diye konuştu.

Maçlarda kendisinin çift forvetle oynamayı tercih ettiğini bildiren Alex, ancak bu konuda söz sahibi olan kişinin teknik direktör Zico olduğunu dile getirerek, ''O nasıl isterse biz takım olarak öyle oynarız'' dedi.

Beşiktaş maçının ardından FC Chelsea ile karşılaşacak olmalarının motivasyon sorunu yaratıp yaratmayacağı sorulan Fenerbahçeli futbolcu, bu şekilde bir sıkıntı yaşamayacaklarına inandığını ifade etti.

-''FENERBAHÇE'NİN 100 MİLYON TARAFTARI VAR DİYEBİLİRİZ''-

Alex, teknik direktör Zico'yu ve yabancı oyuncuları kendi ülkelerinden destekleyenlerle birlikte Fenerbahçe'nin 100 milyon taraftarı olduğunu ifade etti.

Kendilerine gösterilen ilginin çok yüksek olduğunu kaydeden Brezilyalı oyuncu, ''Türkiye'deki Fenerbahçe taraftarlarının yanı sıra Brezilya'da Zico'dan dolayı 30-35 milyonluk bir Flamengo taraftarı bizi destekliyor. Ayrıca Brezilya'da oynamış bizim gibi oyunculardan dolayı da bir taraftar grubu var Fenerbahçe'yi destekleyen. Maldonado ve Lugano'yu da kattığımız zaman yaklaşık 100 milyon taraftarı var diyebiliriz'' şeklinde konuştu.

10 gol ve 10 asistle oynaması ile ilgili soruya ise Alex, ''Benim görevim diye düşünüyorum. Yeri gelecek arkadaşlarıma servis yapacağım yeri gelecek gol atacağım. Elimden geleni yapmak zaten benim görevim'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious