Kaybolan çocuğun cesedi kuyudan çıktı

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Kütahya'nın Simav ilçesinde kaybolan 8 yaşındaki ilköğretim öğrencisi İsmail Gün ölü bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlköğretim 1. sınıf öğrencisinin cesedi, jandarma ve halkın yoğun aramaları sonucu Demirciköy kasabası Pazaryolu Mahallesi Külleci mevkiinde, bir evin bahçesinde bulunan 5 metrelik artezyen kuyusundan çıkarıldı.

Küçük İsmail'in organ mafyası tarafından kaçırıldığını düşünerek aramalara katılan vatandaşlar, son görüldüğü yerleri tespit ederek kuyunun çevresini jandarmanın incelemesini sağladı. Kuyunun ağzındaki plastik topun İsmail'e ait olduğu annesi Halime Gün tarafından teşhis edilince kuyu boşaltıldı ve cesede ulaşıldı. Çocuklarının öldüğünü öğrenen aile üyeleri, komşuları tarafından güçlükle teskin edildi.

Simav Devlet Hastanesinde yapılan otopside, İsmail'in suda boğularak öldüğü anlaşıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Öte yandan aynı saatlerde Simav ilçe merkezinde meydana gelen diğer bir olay, dikkatleri organ ve kapkaç mafyasına çevirdi. 12 yaşındaki M.E., beyaz minibüslü iki kişinin yanına gelerek, aracın içinde kalan anahtarları almasını istediklerini, sonra da aracın içine ittiklerini anlattı. M.E. "İçeride anahtar göremeyince tekme attım ve bağıracağımı söyleyip kaçtım." dedi.

Önce bu olayı önemsemeyen M.E.'nin babası, İsmail Gün isimli çocuğun kayıp olduğunu öğrenince jandarmaya bilgi verdi. Jandarma, bu ihbarı da dikkate alarak aramalarını yoğunlaştırdı. Jandarma ekiplerinin, yaklaşık birbuçuk aydır halkın güvenliği için sık sık yol aramaları yaptığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious