Kaybolan Fransız uçağının yolcuları

Kaybolan Fransız uçağının yolcuları.13155
  • Giriş : 01.06.2009 / 18:18:00

Kaybolduğu bildirilen Fransız havayolu şirketi Air France'a ait yolcu uçağında yaklaşık 60 Fransız yolcunun bulunduğu bildirildi. Diğer yolcuların ülkeleri ise şöyle;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fransız BFM televizyon kanalı, uçakta beş İtalyan, 3 Faslı ve iki Lübnanlının bulunduğunu, yolcuların büyük bölümünün Brezilyalı olduğunu belirtti.

Bu arada, uçağın kaptan pilotunun çok tecrübeli olduğu ve şu ana kadar 11 bin saatlik uçuş tecrübesi bulunduğu açıklandı.

Air France şirketine ait A330 tipi uçağın, 2000 yılında hizmete girdiği ve şu ana kadar 18 bin 870 saat uçuşta bulunduğu kaydedildi. Uçağın en son nisan ayında ambara çekilerek, genel bakımdan geçirildiği belirtildi.

Air France yetkilileri yaptıkları açıklamalarda, "uçağa yıldırım çarptığı ihtimali üzerinde ciddi şekilde durulduğunu" bildirmişti.

Yine aynı açıklamalarda, çok şiddetli bir türbülanstan geçtiği anlaşılan uçaktan, elektrik ile ilgili bazı sistemlerde arıza olduğu yolunda TSİ 05.14 sularında otomatik mesaj alındığı ifade edilmişti.

Rio de Janeiro-Paris seferini yapmakta olan uçakta 126 erkek, 82 kadın, biri bebek 8 çocuk olmak üzere 216 yolcu ile 12 uçuş görevlisi olduğu açıklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*