Kaybolan helikopterle ilgili ayrıntılar

Kaybolan helikopterle ilgili ayrıntılar.12872
  • Giriş : 26.03.2009 / 14:05:00
  • Güncelleme : 27.03.2009 / 15:06:54

Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde olduğu düşen helikopteri kurtarma çalışmaları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SONRAKİ GELİŞMELER İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

SAAT 13:20 ÇALIŞMALAR DAR BİR ALANDA YOĞUNLAŞTIRILDI

 

İçişleri Bakanı Beşir Atalay Genelkurmay Başkanlığının, sivil savunma ekiplerinin ve diğer teknik birimlerin her imkanını kullandıklarını ifade ederek, ''Bize gelen her ihbarı titizlikle değerlendiriyoruz. Bugün o bölgede dar bir alanda arama çalışmalarını yoğunlaştırdık. Bu bölgenin adını size ilerde açıklarım'' dedi.

Gazetecilerin ''Bölgede 3 canlı görüldüğü yönündeki'' iddiaları hatırlatmaları üzerine Bakan Atalay, ''Biz her türlü iddia ve ihbarları değerlendiriyoruz. Bu konuda bir şey söyleyemem'' yanıtını verdi.

 

SAAT 13:07 UZMANLARA GÖRE KURTULMA ŞANSLARI HALA VAR!

 

Bu tür durumda kalanların kurtulma şansının olduğunu ancak önemli olanın vücut ısısının 30'un altına düştüğü andan itibaren geçen sürenin uzunluğu ya da kısalığı olduğunu da dile getiren Yrd. Doç. Dr. Sadık Girişkin, "Eğer bilinçleri açık ve üzerlerine vücut ısılarını koruyacak türden şeyler almışlarsa kurtulma şansları yüksek. Ama eğer bilinçleri kapalı ve baygın bir biçimde hareketsiz yatıyorlarsa bölgedeki soğuğu göz önüne alırsak kurtulma şansları azalmış demektir. Bu tür durumlarda ilk yardıma geçilmeden önce vücut ısısını 35 dereceye çıkarmamız gerekiyor. 35 dereceye çıkardıktan sonra geri döndürme işlemlerine başlayabiliyoruz. Bu tür durumlarda kazazedenin geri dönme şansı olabiliyor. Ama bu durumda önemli olan vücut ısısının 30 derecenin altına düştüğü anla bizim müdahaleye başladığımız an arasındaki zaman dilimi. Zaman ne kadar uzarsa kurtarma şansımız o kadar azalıyor" şeklinde konuştu.

 

SAAT 12:40 BBP YÖNETİMİ TAŞKINLIK ÇIKARAN BBP'Lİ GENÇLERİ UYARDI

 

Alperen Ocakları, Yazıcıoğlu için sabah gerçekleştirdikleri yürüyüşün bir benzerini yaparak Başbakanlık'a gitmek istedi. Bunun üzerine araya giren parti yönetimi ve tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez, yürüyüş yapmak isteyen gruba yönelik olarak, ''Bu durum BBP'ye yakışmaz. Muhsin Yazıcıoğlu burada olsa aynı şeyleri söylerdi. Bize yakışanı yapın. Biz serseri değiliz. Tahriklere kapılıp yürümek, bağırmak, slogan atmak bizim üslubumuz olamaz. Sizi kışkırtıyorlar. Bunlara gelmeyin. Yürümek isteyen bizden değildir'' uyarılarında bulundu.

Daha sonra BBP yönetimi, Ankara polisine parti yönetimi dışında yapılacak her hangi bir hareketin kendilerini bağlamadığını dile getirerek, ''Yürümek isteyen bizden değildir. Provokatördür. Lütfen gözaltına alınız'' açıklamasında bulundu.

Bu arada Başbakanlık'a gitmekte ısrar eden bazı grup liderleri, parti yönetiminin bu sert ikazı karşısında geri adım attı.

 

SAAT 12:10 DEVLET BAKANI ŞAHİN, YAZICIOĞLU'NUN DA İÇİNDE BULUNDUĞU HELİKOPTERİN BULUNAMASINA ÜZÜLDÜĞÜNÜ KAYDETTİ

 

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin bulunamamasından son derece üzgün olduklarını belirterek, ''Biz de oradan sizler gibi iyi haberler bekliyoruz'' dedi.

 

SAAT 12:05 3 BİN 500 KİŞİ DÜŞEN HELİKOPTERİN ENKAZINI ARIYOR

 

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu düşen helikopteri arama çalışmaları sürüyor. Sivil savunma ekipleri, askerler, korucular, AKUT ve aralarında BBP'lilerin de olduğu yaklaşık 3500 kişi helikopter enkazını arıyor. Genelkurmay Başkanlığı, aramalara 1707 personel ile 12 hava aracının katıldığını ve bütün imkanların seferber edildiğini açıkladı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, arama çalışmalarının Kahramanmaraş'ın üç ayrı dağlık bölgesi ile üç belde bölgesinde devam ettiğini belirtti.

Kurucuova köyünde yapılan arama çalışmalarını koordine eden Öznur, partililerle birlikte yaklaşık 42 saattir bölgede olduklarını, Göksun merkez olmak üzere dağlık bölgelerde 500 partilinin arama yaptığını belirtti.

Öznur, “Dağlık bölgeler olan Kazdağ (Sisne), Yeditekneler, Şahinkaya bölgeleri ile Ilıca, Baydemir ve Tanır beldelerinde de geniş bir arama çalışması yapılıyor. Türkiye'nin her yerinden buralara sevk var. Sivil savunma uzmanları, askerlerimiz, korucularımız çok yoğun şekilde bölgedeler. Arama tarama çalışmalarına devam ediyorlar” dedi.

SAAT 12:00 TSK TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDİYOR

 

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan ve Kahramanmaraş'ta düşen helikopterin bulunması için Türk Silahlı Kuvvetleri olarak tüm imkanların seferber edildiğini, bundan sonra da her türlü desteğin sağlanmaya devam edileceğini belirterek, şu anda bölgede TSK'ya ait 7 adet hava aracı ve bin 707 TSK personeli bulunduğunu bildirdi.

 

SAAT 11:43 CEP TELEFONUNDAN SİNYAL ALINDI İDDİASI

 

BBP'li mühandislerin işaret ettiği Ilıca beldesinin Şahinkaya köyünde arama çalışmalarına hız verildi.

BBP'liler dün gece İHA muhabirinin cep telefonu sinyalini belirlediklerini iddia etmişti.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile üç partili, bir gazeteci ve pilotun bulunduğu helikopteri arama-kurtarma çalışmalarına, karadan yaklaşık 2 bin kişi, havadan da 7 helikopter ve bir uçakla devam edildi.

Ancak bölgede etkili olan kar yağışı ve yoğun sis nedeniyle havadan arama çalışmalarına ara verildi.

Dün gün boyunca çalışmalar, Göksun ilçesindeki Berit dağının Kurucaova bölgesinde yoğunlaştı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç'un, partili 4 mühendis tarafından belirlenerek Başbakanlık Kriz Merkezi ile paylaşıldığını açıkladığı koordinatlar doğrultusunda Elazığ Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, korucular ve bir grup vatandaş tarafından, sabah saat 07.00'den itibaren Ilıca beldesine bağlı Şahinkaya köyü yakınlarında da arama kurtarma çalışmalarına başlandı.

İHA MUHABİRİNİN CEP TELEFONU SİNYALİ BELİRLENDİ İDDİASI

İş makinelerinin de kullanıldığı arama kurtarma çalışmaları sürerken, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat timleri de, çalışmalara katılmak üzere bölgeye geldi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, gece yaptığı açıklamada, 4 mühendis arkadaşlarının, İHA muhabirine ait cep telefonu sinyalini belirlediklerini ve bu bilgiyi Başbakanlık Kriz Merkezi ile paylaştıklarını söylemişti.

SAAT 11:10 YAZICIOĞLU, YARALI BİLE OLSA DAYANACAK GÜÇTE VE YAPIDADIR

 

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, ''Ümidimizi koruyoruz. Yazıcıoğlu, yaralı bile olsa dayanacak güçte ve yapıdadır'' dedi.

 

Pakdil, Göksun Hükümet Konağı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının sürdüğünü, biraz sonra kaymakamlığa gelecek olan İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve TBMM Başkanı Köksal Toptan ile birlikte kurtarma çalışmalarına katılan polis ve askeri uzmanların da yer alacağı bir durum değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.

 

SAAT 10:44 BAŞBAKANLIK ARAMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTTİ

 

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta düşen helikopterin enkazına ulaşmak için bölgede 12 helikopter, 1 uçak ile 2 bin civarında asker, sivil ve sağlık personelinin arama-kurtarma faaliyetlerine katıldığını ve arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini bildirdi.

 

Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta düşen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin bulunduğu helikopteri arama çalışmalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada, Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopteri arama çalışmalarına gece boyunca karadan devam edildiği, sabahın ilk ışıkları ile birlikte havadan arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

 

Gece boyunca yapılan çalışmalar kapsamında Genelkurmay Başkanlığı'nca gece 00.15'te arama kurtarma helikopterlerinin kaldırıldığı, yoğun hava muhalefeti nedeniyle saat 01.30'de helikopterlerin geri dönmek zorunda kaldığı kaydedildi.

Günün ışıması ile birlikte Genelkurmay Başkanlığı'na ait 2 adet Skorsky'nin saat 05.45'te kalkış yaptığı, fakat yoğun hava muhalefeti nedeniyle 06.05'te geri dönmek zorunda kaldığı bildirildi. Bir adet Cooger tipi helikopterin Süleymanlı bölgesinde arama çalışmalarını sürdürdüğü, bir adet Casa uçağının bölgede arama çalışmalarına devam ettiğikaydedildi. Doğal afet kurtarma taburu, özel harekat ve jandarma timlerinin karadan arama ve kurtarma faaliyetlerine devam ettikleri belirtildi.

 

Bölgedeki ekip ve ekipmanlarla ilgili bilgi verilen açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı'na ait 3 adet Skorsky, 1 adet Cooger tipi helikopter ve 1 Casa uçağı, Sağlık Bakanlığı'na ait 2 adet ambulans helikopter, 20 kişilik 4 medikal kurtarma ekibi, 14 ambulans ve toplam 79 sağlık personeli, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait 4 adet helikopter, Doğal Afet Kurtarma Taburu'ndan (DAK) 12'şer kişilik 2 özel tim, Orman Genel Müdürlüğü'nden 2 helikopter, 14 araç, 52 personel, bölgedeki jandarma subay, astsubay ve erbaş, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ekiplerinden 246 personel, 33 araç, 1 kar aracı ve 1 arama köpeği, 897 geçici köy korucusu, 60 AKUT personeli bulunduğu kaydedildi. Toplam olarak bölgede 12 helikopter, 1 uçak ile 2 bin civarında asker, sivil ve sağlık personelinin arama-kurtarma faaliyetlerine katıldığı, arama çalışmalarının aralıksız devam ettiği kaydedildi.

 

SAAT 10:25 ENKAZIN BULUNDUĞUNA DAİR İDDİALAR VAR

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, içinde 3 kişinin bulunduğu helikopter enkazına ulaşıldığına dair bir bilgi geldiğini belirterek, o bilgiyi teyit etmek için çalıştıklarını söyledi.

Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında kaybolan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişiyi arama çalışmaları bu gün sabahın çok erken saatlerinden itibaren yeniden başladı. Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Süleymanlı köyü yakınlarında içinde 3 kişinin bulunduğu helikopter enkazına ulaşıldığına dair bir bilgi geldiğini o bilgiyi teyit etmeye çalıştıklarını söyledi.

Diyarbakır ve Sivas'tan gelen arama kurtarma ekiplerinin takviye ettiği çalışmaların köylere kaydığını anlatan Öznur, "Püren Geçidi, Elmalı köyü, Beydemirli kasabası, Ilıca köyü, Aklık Dağı mevkii, Çakırdere köyü ve Kurucaova köyü yakınlarında çalışmalar yoğunlaştı. Gelen bütün bilgiler değerlendiriliyor. Bu günkü çalışmalardan bir netice alacağımıza inanıyorum. Bütün Türk halkından dua bekliyoruz." diye konuştu.

SAAT 08:50 HELİKOPTER HENÜZ BULUNAMADI

 

Arama Kurtarma ekiplerinin saat 04.10 itibariyle Ilıca bölgesi tarafından Kınıkkoz Köyü'ne doğru çalışmaları başlattığı öğrenildi. Kınıkkoz Köyü'nden de Ilıca bölgesine doğru çalışmalar yoğunlaştırıldı. Arama Kurtarma çalışmalarına birçok ilin sivil savunma ekipleri de katkıda bulunuyor. Tek teselli NASA'nın üç kişinin yaşadığını belirtmesi.

Öte yandan, telefonla ulaşılan Kahramanmaraş Dağcılık ve Arama Kurtarma Derneği Başkanı Sait Kılıçsallayan, kendi ekipleriyle Ilıca bölgesinin kuzeyinde Kınıkkoz ve Berit Dağları arasında arama kurtarma çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Kılıçsallayan, Ilıca'da vatandaşların helikopteri gördüklerine dair görüş bildirdiklerini aktardı.

Aramanın yapılacağı bölgelerde hava koşullarının son derece olumsuz olduğu öğrenildi.  

SAAT 05:24 ARAMA ÇALIŞMALARI TEKRAR BAŞLADI

 

Öte yandan havanın kararmasının ardından arama çalışmalarının günün ilk ışıklarıyla saat 04:00'dan itibaren bin kişilik bir ekip ile tekrar başladığı açıklandı.

Arama çalışmalarına 5 helikopter de havadan destek veriyor.

 

SAAT 03:05 ÜÇ KİŞİNİN YAŞADIĞINA DAİR BULGULAR VAR!

 

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin içinde bulunduğu helikopterin yeri partililerin eş dost ilişkileri sayesinde tespit edildi.

 

Helikopterin enkazı NASA'daki bir tanıdık mühendis tarafından özel çaba ile Maraş Ilıca Beldesi Hacı Budak Köyü yakınlarında tespit edildi.

 

Ameraka'da yaşayan bir Türk'ün NASA'da çalışan arkadaşına rica etmesiyle uydu vasıtasıyla enkazın yeri tespit edilebildi.

 

ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti nedeniyle Türkiye semalarında konuşlandırılan üç casus uydu bu kez  Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yer tespiti için kullanıldı.

 

NASA'da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi.

 

Bu bilgilerden sonra  BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa'dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

 

Tüm bu gelişmelerden sonra BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç cafesiyasete bir açıklama yaparak "Helikopterin enkazına kriz masasının kurulmasına rağmen yaşanan bürokratik hantallık yüzünden ulaşamadık. Kriz masası kurduysanız başına da başbakanlık müsteşarını getirdiyseniz bunun anlamı bürokratik işlemlerin azaltılmasıdır. Ancak ne yazıkki bürokratik engelleri aşmakta büyük güçlük çekiyoruz. Başbakanlıktaki kriz masası ile bir türlü hızlı bilgi alışverişi yapamıyoruz." dedi.

 

Tunç  bu gelişmelerden sonra nihayet "Askeri birlikler, AKUT ve partililerden oluşan arama birimlerinin Hacı Budak mevkisine yönlendirildildi." dedi.

Yeni bilgilerle helikopterin enkazına ulaşmanın an meselesi olduğu belirtildi.

 

SAAT 23:39 BBP GENEL MERKEZDEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ

 

BBP'den yapılan açıklamaya göre aramalarda yeni koordinat tespit edildi, aramalar Ilıca Beldesi Hacıbudak mevkiine kaydırıldı. BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin bulunması çalışmalarıyla ilgili olarak, ''Kısa bir süre önce bizim partili 4 mühendis arkadaşımız temin ettikleri GPS cihazıyla bir koordinat belirlediler. Bu koordinat dağın güney tarafında, ama birkaç saat öncesine kadar dağın kuzey tarafında arama yapılıyordu. Bunu anlayabilmek, izah edebilmek mümkün değil'' dedi. 

 

SAAT 23:25 TBMM BAŞKANI TOPBAŞ ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASINI BEKLİYOR

 

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesiyle ilgili, Kahramanmaraş Havaalanı'nda yetkililerden bilgi aldı.

 

Toptan, hava alanından ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Ümitli olmak istiyoruz. Her şey yapılıyor, devletin bütün birimleri çalışmalarını yürütüyor'' dedi.

Güvenlik kuvvetlerinin, valinin ve diğer görevlilerin ellerinden geleni yaptıklarını belirten Toptan, Muhsin Yazıcıoğlu'nun Türk Milliyetçiliği'nin önemli isimlerinden biri olduğuna işaret etti.

 

Toptan, ''Onu sevenlerin ve tüm milletimizin sükunetle, sağduyu içinde çalışmaların tamamlanmasını beklemesini istiyoruz'' diye konuştu.

 

SAAT 23:00 BAKAN ATALAY YARIN ÖĞLENE KADAR SONUÇ BEKLİYOR

 

Devlet Bakanı Beşir Atalay helikopterin enkazının bulunması işleminin yarın öğleye kadar sonuçlanmasını beklediklerinin söyledi.

 

SAAT 22:42 KAZA YERİNDE HAVA DURUMU

 

Kaza yeri koordinatlarına en yakın bölgede akşam saatlerinde kar yağışı beklenmiyordu ancak gece saatlerinde kar yağışının başlayacağı tahmin ediliyor. Görüş mesafesi 700-900 metreden kar yağışı ile 100-300 metreye düşecek bölgede rüzgar, güneyden 20-30 kilometre hızla esecek. Hava sıcaklığı en yüksek -2, -4, en düşük -6, -8 olacak. Yarın, kuvvetli kar yağışlı geçecek. Görüş mesafesi 300-500 metreden, kuvvetli kar yağışı anında 50-100 metreye inecek. Rüzgar güney ve güneydoğudan 15-30 kilometre hızla esecek. Sıcaklık en yüksek -2, -4, en düşük -7, -9 olacak.

 

 

SAAT 22:34 DEVLET BAHÇELİ'NİN ÜMİDİ TÜKENİYOR

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi olayının üzerinden geçen 30 saate rağmen arama ve kurtarma ekiplerinin olay yerine ulaşamamış olmalarının kazazedelerin sağlık durumları konusundaki endişelerini arttırdığını bildirdi.

Bahçeli, BBP Genel Merkezi'ne ziyareti sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, kazanın herkesi ''derinden üzdüğünü'' belirtti.

Açıklamasında, ''aradan geçen 30 saate rağmen arama ve kurtarma ekiplerinin olay yerine ulaşamamış olmalarının kazazedelerin sağlık durumları konusundaki endişelerini artırdığını'' ifade ederek şunları kaydetti:

''Cenab-ı Allah'tan niyazımız ve dualarımız; Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde bulunanlara biran önce ulaşılması ve olayın can kaybı olmadan atlatılması ve aydınlanmasıdır.

Yüce Allah'ın, Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu milletimize bağışlaması temennisiyle aziz milletimize, ailesine ve BBP mensuplarına sabır ve metanet diliyorum.''

 

SAAT 19:40 SEVİNÇ KISA SÜRDÜ

 

Yazıcıoğlu'nu da taşıyan ve dün düşen helikopterin enkazını arama çalışmaları sırasında, metal bir kutu bulunduğu, ancak kutunun, meteoroloji balonuna ait olduğu bildirildi. Alınan bilgiyere göre dağlık arazide arama yapan askerler tarafından bulunan metal kutu, helikoptere ait bir parça olabileceği düşüncesiyle Kurucaova köyündeki operasyon merkezine getirildi.

 

SAAT 19:00 BBP'LİLER GÖKSU'DA BEKLİYOR

 

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde gergin bekleyiş sürüyor. BBP'liler zaman zaman seslerini yükselterek, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hala bulunamamasına tepki gösteriyor.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Göksun hükümet konağında bulunduğu saatlerde BBP'li 3 kişi, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hala bulunamamasına tepki gösterdi. Bir partili, "Ben genel başkanımı istiyorum" diye bağırdı. Polisler, bu kişileri hükümet konağı önünden uzaklaştırdı.

 

SAAT 18:31 ARAMA ÇALIŞMALARI DURDURULDU!

 

BBP liderini Yozgata götürmek için havalanan ve Göksun bölgesinde düşen helikopteri arama çalışmaları durduruldu.

Göksun blgesinin pekçok noktasında arama kurtarma çalışmalarına devam eden ekipler, sis, havanın kararması ve aşırı kar yağışı sebebi ile arama kurtarma çalışmalarını durdurdu.

Bölgedeki telsiz konuşmalarını dinleyen amatör telsizcilerden alınan bilgiye göre sadece Sinse bölgesindeki ekip arama çalışmalarını sürdürüyor.

SAAT 18:29 BAŞBAKAN ERDOĞAN ARAMA ÇALIŞMALARINI ANLATTI

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düştüğü bölgede ''çalışmaların devletin tüm imkanlarıyla sürdürüldüğünü'' söyledi.

Erdoğan, ''Olay bölgesine gönderilen uçak ve helikopterler, kar yağışı, sis gibi olumsuz hava koşullara rağmen bölgede görev yapmış, sadece yakıt ikmali için bölgeden ayrılmışlardır'' dedi.

Erdoğan, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesindeki Hükümet Konağı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, TBMM Başkanvekili ve Yazıcıoğlu'nun kayınbiraderi Nevzat Pakdil de hazır bulundu.

Başbakan Erdoğan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşılması çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ''Çalışmalar şu anda devletin tüm imkanlarıyla sürdürülüyor'' dedi.

25 Mart günü Çağlayan ilçesinden kalkarak Yozgat'a gitmekte olan helikopterin Göksun ilçesi Sisne-Kurucuova-Kızılöz şeridi civarında düştüğünün tahmin edildiğini belirten Erdoğan, helikopterde Yazıcıoğlu'nun yanı sıra BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yağcı, Sivas Belediye Meclis Üye adayı Murat Çetinkaya, İHA Sivas muhabiri İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe'nin bulunduğunu bildirdi.

Erdoğan, dün saat 15.45 civarı kazazede İsmail Güneş'in 112 Acil Servisi'ne yaptığı telefon ihbarı sonrasında arama-kurtarma çalışmalarının hemen başladığını ve çevre iller ile tüm bölgeden ekipler sevk edildiğini yoğun çalışma başlatıldığını belirterek, şunları kaydetti:

''Olayın duyulmasından itibaren Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü ve kriz merkezi teyakkuza geçirilerek ilgili tüm kurumlarla koordinasyon sağlanmış, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığımız yoğun bir çalışma başlatmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına iletilen cep telefonu numaraları üzerinden, telefon sinyalleri üzerinden de tarama işleminin gerçekleştirilmiş, baz istasyonlarına göre koordinatlarda arama kurtarma çalışmaları yoğunlaştırılmıştır.

Saat 17.03'de İncirlik'ten bir adet AS 532 tipi arama kurtarma helikopteri, saat 18.09'da Malatya'dan biri ambülans biri arama kurtarma ekibi olmak üzere iki adet UH 60 Sikorsky helikopteri ve saat 18.44'de Merzifon'dan bir adet ES 532 tipi arama kurtarma helikopteri bölgeye sevk edilmiştir. Ayrıca, saat 17.26'da Diyarbakır'dan Casa tipi arama-kurtarma uçağı kaldırılmıştır. Olay bölgesine gönderilen uçak ve helikopterler, kar yağışı, sis gibi olumsuz koşullara rağmen bölgede görev yapmış, sadece yakıt ikmali için bölgeden ayrılmışlardır.''

Başbakan Erdoğan, dün gece de devam eden çalışmalara, meteorolojik şartların kötüleşmesi üzerine saat 22.00'de ara verildiğini söyledi.

SAAT 18:03 YAZICIOĞLU'NUN EVİNDE KORKULU BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

 

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopterin düştüğü haberinin ardından Sivas'ta yaşayan annesi, kardeşleri ve yakınlarının evinde üzgün ve umutlu bekleyiş sürüyor. Haberi kızı Naciye Soysal'ın evinde televizyondan öğrenen anne Fidan Yazıcıoğlu, olayın üzüntüsünü yaşıyor.

 

Olayı duyar duymaz diğer oğlu Yusuf Yazıcıoğlu'nun Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evine geçen anne Fidan Yazıcıoğlu, oğlunun evinde kızları Naciye Soysal ve Maviş Ocak ile birlikte Muhsin Yazıcıoğlu'ndan gelecek iyi haberi bekliyor. Oğlu için sürekli dua eden anne Yazıcıoğlu, metanetini korumaya çalışıyor.

 

SAAT 17:54 HELİKOPTERİ OKYONUSTA ARAR GİBİ ARIYORLAR

 

Muhsin Yazıcıoğlu'nu 3 bin asker, AKUT ve Sivil Savunma yetkilileri adeta okyanusta arıyor. Helikopter Sinyali yüzünden belki de Yazıcıoğlu dondu…

Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin düştüğü yeri tespit etmek için elde tek veri var o da düşen helikopterden telefon eden İHA Muhabiri'nin kısa süren cep telefonunun verdiği sinyal.

 

Bu cep telefonunun çektiği baz istasyonu kapsamındaki yüzlerce kilometre çapında alan demek.

 

Yazıcıoğlu'nun helikopteri bu alanın her yerinde olabilir ve 3 BİN ASKER, YÜZLERCE SİVİL SAVUNMA GÖREVLİSİ, AKUT gibi arama kurtarma birlikleri seferber olmuş durumda. Arazi karış karış aranıyor. Ancak görüş mesafesi yoğun sis nedeniyle 10 metre. Ekipler helikopterin 10 metre yanından geçip görememe ihtimaline karşı birbirine çok yakın bir hat üzerinde ilerliyor.

Ancak yerdeki 2.5 metre kalınlığındaki kar ve mesafenin 3 bin metre gibi pek çok dağdan daha yüksek seviye olması nedeniyle sarp arazide yürümek çok zor. Arama kurtarma ekibinden donma tehlikesi atlatanlar var.

 

NASUH MAHRUKİ: OKYANUSTA HELİKOPTER ARIYORUZ

 

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, insan üstü çalışmaların sürdüğünü, binlerce askerin araziye yayıldığını ancak helikopterden sinyal alınamaması nedeniyle 10 metrelik görüş mesafesinde -15 derece soğukta ve 2.5 metre karda çalışmaların çok yavaş yürüyebildiğini söyledi. 

 

ÇALIŞMASI GEREKEN CİHAZ ÇALIŞMIYOR

 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada helikopterde çalışması gereken ve uyduya yerinin bulunduğu sinyali bildirmesi gereken  "Electronic Location Transmitter (ELT)” cihazından sinyal gelmediği belirtildi.

 

Bu cihaz çalışsaydı nokta tespitiyle helikopterdekiler birkaç saat içinde kurtarılacaktı.

 

Cihazın neden çalışmadığına ilişkin ise helikopterin ait olduğu şirketten akılalmaz bir açıklama geldi. Şirkete göre helikopter yere yeterince güçlü çakılmadığı için cihaz çalışmadı. Oysa  İHA Muhabirinin konuşmalarından anlaşılıyorki, helikopter yere çakıldığında içindekilerin hepsi baygın ve İHA muhabirinin de ayağı kırılacak kadar güçlü bir çarpma gerçekleşti.

 

Helikopter'in sahibi Medair'in bağlı olduğu Esas Holding İcra Kurulu Üyesi Çağatay Özdoğru, "Electronic Location Transmitter (ELT). Bu cihaz var. Olmaması diye bir şey mümkün değil. Yalnız bu cihaz çok şiddetli çarpmalarda devreye girer. Dolayısıyla, tahminimiz çok şiddetli bir çarpma olmadı, o yüzden de alet devreye girmedi. Dolayısıyla, tahminimiz çok şiddetli bir çarpma olmadı, o yüzden de alet devreye girmedi. Otomobildeki hava yastığı gibi yani. Bir düşme var... Zaten gazeteci arkadaş da yaşıyordu. Dün 16.00-16.30 sularında bir tek ayağında kırık vardı. Helikopterde parçalanma vesaire olduğunu zannetmiyoruz, bir düşüş oldu, ama bir çakılma olmadı diye düşünüyorum.”

 

UZMANLAR O ÇARPMADA CİHAZ ÇALIŞMALI

 

Uzmanlar ise helikopterin yolcularından birinin ayağının kırıldığının kesin olduğunu, yolcunun ayağının kırılacağı kadar şiddetli düşmede helikopterin zarar görmemiş olmasının mümkün olmayacağını, ELS cihazının devreye girmemiş olmasının skandal olduğunu belirttiler.

 

SAAT 16:49 ERBAKAN BBP BİNASINA GELEREK EKSİKLİĞE İŞARET ETTİ

BBP Genel Merkezi'ne gelerek geçmiş olsun dileklerini sunan eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 24 saat geçmesine rağmen Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde olduğu helikopterin enkazının bulanamamasının bir eksik olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

SAAT 16:10 NUMAN KURTULMUŞ DA GÖKSUN'A GELDİ

 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine geldi.

 

Göksun'da, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu arama çalışmaları hakkında bilgi alan Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu hükümet konağına geçti.

 

SAAT 16:08 BİNALİ YILDIRIM ENKAZIN HENÜZ BULUNAMADIĞINI AÇIKLADI

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin gerek uçuşa elverişliliği gerekse ruhsat ve teknik donanımı bakımından tamamen kurallara uygun olduğunu söyledi.

Bakan Yıldırım, Gümüşhane'de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, dün saat 14.35'te Kahramanmaraş'tan kalkan helikopterin saat 15.55'te Göksun ilçesi civarında dağlık arazide kaybolduğunu hatırlattı.

Olayın meydana gelmesinden hemen sonra helikopterin bulunduğu bölgeden alınan sinyaller değerlendirilerek Sivil Savunma, Genelkurmay Başkanlığı, Kahramanmaraş Valiliği ve AKUT'a bağlı ekiplerin arama çalışmalarına başladığını belirten Yıldırım, daha sonra 2 adet gece görüş donanımlı helikopter ve bir uçağın da çalışmalara katıldığını söyledi.

Bakan Yıldırım, hava görüş şartlarının çok ağırlaşması, bulut tabakalarının kalınlaşması üzerine saat 22.30 sularında hava çalışmalarına ara verildiğini, kara çalışmalarına ise sabahın erken saatlerine kadar devam edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Arama çalışmaları hala devam etmektedir. 30 kilometrelik bir daire düşünün. Bu alanda arama çalışmaları 3 bine yakın arama kurtarma ekibiyle sürdürülmektedir. Helikopterlerde, genellikle hatalı bir iniş yaptığı veya düştüğünde faaliyete geçen, ELT dediğimiz acil yer gösterme sinyal cihazı vardır. O cihazın verdiği sinyal uydudan yer istasyonlarına bildirilmekte, yer istasyonları da helikopterin bulunduğu yeri anında göstermektedir. Ancak bu olayda ELT cihazı sinyal göndermemiştir. Bunun nedenini henüz bilmiyoruz. Birkaç nedeni olabilir. Biri karla kaplı bir zemin olması, düşüş zemininin, belki bu cihazı faaliyete geçirerek şiddette olmaması dolayısıyla sinyal göndermemiş olabilir. Tabii gerçek neden, helikopter bulunduktan sonra kaza araştırma ekiplerince ortaya çıkarılacaktır. Helikopter, gerek uçuşa elverişliliği, gerekse ruhsatı ve teknik donanımı bakımından tamamen kurallara uygun, bütün cihazları mevcuttur. Ruhsatı 2011 yılının mart ayına kadar, uçuşa elverişlilik belgesi 2009 yılının haziran ayına kadar geçerlidir. Rutin kontrolleri de süresi içerisinde yapılmıştır. Yani herhangi bir teknik eksiklik, uçuşa elverişli olmayan bir durum söz konusu değildir. Teknik yetersizlik diye bir husus mevcut değildir.''

Yıldırım, ikinci konunun da ELT cihazı çalışmadığı için helikopterin nasıl bulunacağı sorusu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''O bölgede bulunun cep telefonu baz istasyonlarındaki bütün sinyaller, ki onlar 30 kilometrelik bir alanı kapsıyor, o alanın tamamı taranıyor. Hatta gerek pilotun gerekse yaralı muhabirin cep telefonundan alınan sinyaller, dıştaki bütün sinyaller susturularak, onların sadece faal olduğu bir alan tanımlaması yapılmış, bu alanda çalışmalar sürdürülmektedir. Oradaki hava koşulları ve oranın coğrafyası dikkate alındığında, o alanda arama kurtarma çalışmalarının ne kadar zor olacağını herhalde kamuoyu takdir edecektir.''

Devletin bütün imkanlarıyla orada olduğunu vurgulayan Yıldırım, Yazıcıoğlu'nu sevenlerin, gönüllü vatandaşların da kurtarma çalışmalarına katıldığını söyledi.

 

SAAT 15:46 ARAMA ÇALIŞMALARINDA BİR SONUÇ ALINAMADI

 

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin düşmesinden sonra başlatılan arama çalışmaları, yoğun sis ve yağmura rağmen devam ediyor.

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kurucaova köyünün kuzeyinde yer alan Deliklitaş ve Kızılören bölgelerinde sürdürülen arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

 

Askeri yetkililer, arama çalışmalarının Güney Oluk Tepe bölgesinin kuzey, güney, batı ve doğu bölgelerinde devam ettiğini, yağmurdan etkilenen ekiplerin yeni ekiplerle takviye edildiğini kaydetti.

 

Öte yandan, bölgedeki yoğun sise rağmen bir skorsky helikopter keşif uçuşu yaptı.

 

 

SAAT 15:20 BBP'LİLER TEPKİLERİNİ ARTIRIYOR: TERÖRİSTLER BULUNUYOR, YAZICIOĞLU NEDEN BULUNAMIYOR?

Kurucaova köyünde arama-kurtarma çalışmalarını izleyen bir grup BBP'li, Kurucaova İlköğretim Okulu'nun bahçesinde toplandı.

Gergin bekleyiş sürerken partililer ''Dağdaki terörist bulunuyor Yazıcıoğlu niye bulunmuyor?'', ''Biz terörist miyiz?'' diye slogan atıp tekbir getirdi.

Bahçe duvarının üzerinden kalabalığa seslenen BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, ''Muhsin Yazıcıoğlu nice işkencelerden sağ salim çıktı. Bu kazadan da sağ çıkacak. Hepimiz buna inanıyoruz. Kimse bizi yolumuzdan geri döndüremez. Bizim arkamızda patronlar yok, katil ABD ve İsrail yok, Allahımız ve milletimiz var'' dedi.

Bir süre daha ''Muhsinler ölmez'', ''Başbuğ Muhsin'in askerleriyiz'' diye slogan atan gençler, Öznur'un uyarısıyla slogan atmaya son verdi.

Çok sayıda jandarma ve polis, Kurucaova İlköğretim Okulu'nun önündeki ana yolda ve okulun çevresinde önlem aldı.

SAAT 15:05 ESKİ DEVLET BAKANI DA ELEŞTİRDİ

 

Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Koray Aydın, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi sebebiyle geçmiş olsun ziyareti için geldiği BBP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının yetersiz kaldığını iddia etti.

 

SAAT 15:03 ERDOĞAN GÖKSUN'DA

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçakla İstanbul'dan Kahramanmaraş'a geldi. Buradan da arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Göksun ilçesine ulaştı.

 

SAAT 14:43 BAKAN GÜNAY YAZICIOĞLU'NUN ÖLMÜŞ OLABİLECEĞİNİ İMA ETTİ

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesinden duyduğu üzüntüyü ifade ederek, ''Kazayla ilgili kaygılı beklentiler içindeyiz'' dedi.

 

Bakan Günay, seçim çalışmaları için geldiği Ordu'da kaldığı otelde, basın mensuplarının BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterinin düşmesiyle ilgili sorularını yanıtladı. ''Kaza nedeniyle hepimiz çok üzgünüz'' diyen Bakan Günay,  şöyle konuştu:

 

''Hepimiz çok üzgünüz. Parlamentomuzun bir üyesi, bir siyasi partinin genel başkanı seçim çalışması sırasında bir kazaya uğradı ve ne yazık ki dün akşamdan bu yana haber alınamadı. Şu anda da kazayla ilgili kaygılı beklentiler içindeyiz. Daha önce Uludağ'da yaşanmış olan bir olay, böyle uzun süreli bekleyiş ve dağ başında mahsur kalmanın kötü sonuçlar verdiği gibi bir kaygıya sürüklenmemize sebep oluyor. Ben yine de umut etmemiz gerektiğini düşünüyorum. İnşallah yaralı da olsalar, zor durumda da olsalar bir umut içindeyim. BBP ailesine ve Türk demokrasisine geçmiş olsun diliyorum. Bu süreçte inşallah daha kötü bir sonuç ve haber almayız.''

 

Helikopterin enkazına ulaşmak için herkesin elinden geleni yaptığını vurgulayan Günay, ''Herkes kaza yerine ulaşmak için elinden geleni yapıyor. Sayın Başbakanımız da mitinglerini iptal edip bölgeye gitti'' dedi.

 

Gelen bilgilere göre kaza yerinin ulaşım imkanı olmayan bir bölge olduğunu ifade eden Bakan Günay, ''Kimsenin bilmediği bir dağ veya vadi ulaşılması zor. Belli bir saatten sonra belki haber alınması çok zor. Bunun çok tekniğini bilmiyorum doğrusu. Ancak titiz bir araştırma yapıldığını zannediyorum. Ama şuan için bir sonuç alınmış değil'' diye konuştu.

 

SAAT 14:14 BAŞBAKAN ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ'A ULAŞTI

 

Erdoğan'ın bulunduğu uçak saat 13.20'de Kahramanmaraş Havaalanına iniş yaptı.
 
Başbakan Erdoğan'ı, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır ve öteki ilgililer karşıladı. Erdoğan, aracına doğru giderken Vali Tanılır ile bir süre görüştü. Gazetecilerin sorularına yanıt vermeyen Erdoğan, daha sonra kara yoluyla Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine hareket etti.
 
Başbakan Erdoğan'ın, Genelkurmay Başkanlığınca tahsis edilen Skorsky helikopteri, elverişsiz hava koşulları nedeniyle tercih etmediği, kara yolunu kullanacağı öğrenildi.

 

SAAT 13:50 METEOROLOJİDEN BÖLGEYE KÖTÜ HABER GELDİ

 

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü bölgede, bugün akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının gece yarısından itibaren kuvvetleneceğini ve yarın da süreceğini bildirdi.

 

Yapılan yazılı açıklamada, helikopter kazasının meydana geldiği bölgede son verilere göre değerlendirilen hava durumuna yer verildi.

 

Buna göre, arama yapılan Kurucaova, Tekir mevkisi ve Göksun'u içine alan bölgede, bu akşam saatlerinden itibaren kar yağışı başlayacak. Kar yağışının bu gece saatlerinden itibaren kuvvetlenerek etkisini artırması bekleniyor. Görüş mesafesi bu bölgede yağış anında ortalama 50-500 metre arasında değişebilecek.

 

Kaza koordinatlarına en yakın noktada bugün öğleden sonra havanın çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışı gece saatlerinden itibaren kuvvetlenerek etkisini artıracak. Görüş mesafesi ortalama 700 metre, yağış anında 100-300 metre, kuvvetli kar yağışı sırasında 50-100 metre arasında seyredecek. Rüzgâr, güney ve güneybatı yönlerden 20-35 km/saat hızla esecek.

 

Kaza koordinatlarına en yakın noktada havanın yarın çok bulutlu ve kuvvetli kar yağışlı geçmesi ve görüş mesafesinin ortalama 300-500 metre, kar yağışı anında 50-100 metre arasında seyretmesi bekleniyor. Rüzgâr, güney ve güneydoğu yönlerden 15-30 km/saat hızla esecek.

 

SAAT 13:33 ÜÇ BİN GÖREVLİ ARAMALARA DEVAM EDİYOR

 

Başbakan'ın Erzincan ve Gümüşhane mitinglerini iptaliyle ilgili vatandaşlara açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Yaşanılan kazadan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Başbakanımızda bu kaza nedeniyle Erzincan mitingini iptal etti. Halen 3 bine yakın sivil ve asker bölgede arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Başbakan Erdoğan"ın Erzincan mitingi için sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet Meydanına yaklaşık 10 bin kişi toplandı. Başbakan Erdoğan"ın kente gelmeyeceği haberleri üzerine miting alanında halka hitap eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin Kahramanmaraş"tan Yozgat"a giderken düşmesi nedeniyle Başbakan"ın miting programını iptal ettiğini duyurdu.

Bakan Yıldırım, “Halen çok olumsuz hava şartlarına rağmen 3 bine yakın sivil ve asker bölgedeki arama çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah ulaşırız. Bu ümidi taşıyoruz. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu hayatı boyunca bu ülkenin birliği ve beraberliği için mücadele etmiş, gerektiğinde bu uğurda hapse girmiş ve çeşitli sıkıntılar geçirmiş ama asla ve asla çizgisini değiştirmemiştir. 72 milyonun duası onunladır. İşte bu olay nedeniyle Sayın Başbakanımız bu mitingi yapmamaya karar verdi. Bana da bu haberi iletmemi söyledi” diye konuştu.

Bakan"ın açıklaması üzerine kalabalık dağılırken, Bakan Binali Yıldırım, miting programının iptal edildiğini halka bildirmek üzere karayoluyla Gümüşhane"ye gitti.

 

SAAT 13:09 ALPEREN OCAKLARI YAZICIOĞLU'NU ARAMAYA GİDİYOR

 

Alperen Ocakları BBP Lideri Yazıcıoğlu'nun düştüğü bölgede arama-kurtarma çalışmalarına katılacak.

 

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun düştüğü bölgede endişeli bekleyiş devam ediyor. Öte yandan Alperen Ocakları, arama-kurtarma çalışmalarına katılma kararı aldı.

 

SAAT 12:55 MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN AİLESİ PERİŞAN OLDU

 

Helikopterin düştüğünün duyulmasından sonra BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ve eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile yakınları ve partililer arama çalışmalarının yapıldığı bölgeye gitti.

 

Sivas'ta oturan BBP lideri Yazıcıoğlu'nun annesi, 87 yaşındaki Fidan Yazıcıoğlu da gece boyunca gelecek bir haberi beklerken büyük üzüntü içerisinde olduğu bildirildi.

 

Kazada helikopter içerisinde bulunan BBP Sivas İl yöneticilerinin yakınları da endişe içerisinde habe

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*