Kaybolan kedi için 4 bin dolar harcadı

  • Giriş : 06.06.2007 / 12:09:00

Kayıp evcil hayvan sahiplerinden biri kedisini bulmak için gösterdiği çabayla dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaybolan kedisini bulmak için yaklaşık 4 yıdır mücadele eden Maxine Hillary, bu uğurda yüzlerce kilometre yol kat etti ve 4 bin dolara yakın para harcadı.

Mugoddai isimli kedisinin Aralık 2003'ten beri kayıp olması nedeniyle başta gazete ilanlarına olmak üzere, evcil hayvan dedektiflerine ve kızılötesi kameralara 4 bin dolara yakın para ödeyen Hillary, The Washington Post gazetesine verdiği demeçte, kedisini bulmak için -inanmamasına rağmen- hayvanlarla iletişime geçtiğini iddia eden "hayvan habercileri"ne dahi başvurduğunu belirtti. Mugoddai'yi bulmak için dört yılda yüzlerce kilometre yol yürüdüğünü, bahçesine yerleştirdiği kızıl ötesi kameraları her sabah izlediğini dile getiren Hillary, kedisini bulmak için ümidini hala kaybetmediğini ifade etti.

Kendisinin "Kedi delisi bir bayan" olmadığını söyleyen Hillary, başarılı kariyere sahip bir kişi olduğunu, ancak kedi sahibi olmanın sorumluluk gerektirdiğini kaydetti. Kedisini sistemli bir şekilde aradığını söyleyen Hillary, kapıdan kapıya binin üzerinde kayıp ilan broşürü dağıttığını, e-mail gruplarına yazı yazdığını ancak bir türlü Mugoddai'yi bulamadığını açıkladı. Mugoddai'nin ölmediğine inandığını vurgulayan Hillary, on yıl sonra da hala kedisini arıyor olmayacağını, ancak birkaç sene daha arama çalışmalarına devam edeceğinin sinyalini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious