Kaybolan uçağı arama çalışmaları sürüyor

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanlığı: Arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ulaştırma Bakanlığı, İngiliz tescilli SKY ARROW 650T tipi uçağın, dün saat 09.30'da Tebriz'e gitmek üzere Trabzon'dan kalktığını ancak uçağın gidiş meydanına inmediğini belirterek, hemen arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldığını bildirdi. Bakanlık, uçakta, İngiliz uyruklu Mihiael Newman adlı pilot ile Pakıstan vatandaşı B.Bhangoo olmak üzere toplam 2 kişi olduğunu kaydetti.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 10 Mayıs 2007 tarihinde Ankara'dan kalkarak Trabzon Havaalanı'na inen ve dün saat 09.30'da Tebriz'e gitmek üzere Trabzon'dan tekrar kalkan uçağın gidiş meydanına inmediğini ve arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: "Trabzon'dan kalkış yapan söz konusu uçağın havalandıktan sonra gidiş meydanına inmediği tespit edilmiş ve hemen arama-kurturma faaliyetleri başlatılmıştır. Uçaktan en son olanak Trabzon ili Sürmene ilçesinin güneybatısında yer alan Koçalak tepesi civarında sinyal alınması sebebiyle, arama-kurtarma faaliyetleri (havadan ve karadan olmak üzere) bu bölge civarına yoğunlaştırılmıştır. Halen adı geçen bölgede jandarma, sivil savunma ve havadan da uçak ile yürütülen arama-kurturma faaliyetleri devam etmekte olup, kaydedilecek gelişmeler konusunda bilgilendirme yapılmaya devam edilecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious