Kayınbirader vahşeti

  • Giriş : 16.10.2007 / 13:45:00

Olaydan sonra saklandığı evde yakalanan İlhan K., cinayetleri namus meselesi nedeniyle işlediğini öne sürdü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

YOZGAT'ın Şefaatli İlçesi'nde, 25 yaşındaki İlhan K., 3 yıl önce ailesinin karşı çıkması üzerine kaçarak evlenen ablası Zehra, eniştesi Barış Akbaba ile 1 yaşındaki yeğeni Aleyna'yı öldürdü. .
Olay, bugün saat 16.00 sıralarında Şefaatli İlçesi Hacı Bayram Karabulut Mahallesi'nde meydana geldi. Barış Akbaba, 3 yıl önce ilk eşinden boşandıktan sonra ailesinin karşı çıkması üzerine Zehra K. ile kaçarak evlendi. Akbaba çiftinin 1 yıl önce de Aleyna adında bir kız çocukları dünyaya geldi. Çocukları olmasına rağmen çift, bu evliliği onaylamayan Zehra'nın ailesiyle hiç görüşmedi.
Bugün İlhan K., adresini öğrenci kızkardeşinin evine gitti. Burada çıkan tartışma sonucu İlhan K., ilk kez yüzünü gördüğü yeğeni Aleyna, kız kardeşi Zehra ve eniştesi Barış Akbaba'ya tabanca ile ateş açtı. Anne ile kızı olay yerinde yaşamını yitirirken ağır yaralı olarak evden 20 metre uzaklaşabilen Barış Akbaba, peşinden gelen kayınbiraderinin ikinci kez tabancalı saldırısı ile yaşamını yitirdi.
Olaydan sonra kaçan İlhan K., jandarma tarafından Şefaatli İlçesi'ne bağlı Karalar Köyü'nde saklandığı evde yakalanarak gözaltına alındı. Cinayetle ilgili olarak soruşturma sürerken İlhanK.'nın ilk ifadesinde namus meselesi yüzenden cinayetleri işlediğini kabul etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious