Kayıp çocuğun cesedi sandıktan çıktı

Kayıp çocuğun cesedi sandıktan çıktı.7697
  • Giriş : 25.05.2009 / 15:13:00

Özalp ilçesine bağlı Dorutay köyünde 23 gün önce evinin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki Zehra Çeliker'in cansız bedeni, komşuları D. T.'nin evindeki sandıktan çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'ın Özalp ilçesinde 23 gün önce kaybolan 3 yaşındaki Zehra Çeliker, aynı zamanda akrabaları olan komşularının evindeki sandıkta ölü bulundu.


D. T.'nin, küçük kızı, babası kendisini taciz ettiği için öldürdüğünü öne sürdüğü belirtildi. Küçük kızın bir akrabaları, zanlının çocuğu uyutup, sonra sandığa kapatarak boğduğunu düşündüklerini söyledi. Ayrıca zanlının evinde geçen hafta yangın çıktığını, yangını, cesedi ortadan kaldırmak için zanlının çıkardığını tahmin ettiklerini bildirdi.

D:T'nin küçük kızın kaybından dolayı üzülen ailesine destek için gelen akrabalarını evinde misafir ettiği, bu kişileri Zehra Çeliker'in cesedinin bulunduğu odada yatırdığı ifade edildi.

-ZANLININ EŞİ BULDU

Alınan bilgiye göre, şehir dışında çalışmaktan dönen B.T, evlerinden pis kokular gelmesi üzerine, eşi D.T'nin tüm çabalarına rağmen evinde arama yaptı.

Evdeki çeyiz sandığını açan B. T., sandığın içinde, kayıp olduğunu bildiği komşu kızları küçük Zehra'nın cansız bedenini gördü.

Bülent Tunç, hemen durumu jandarmaya bildirerek, Zehra'nın cesedinin evlerinde olduğunu söyledi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, D. T.'yi gözaltına aldı. Otopsi yapılan küçük Zehra'nın cenazesi, ailesine teslim edildi.

-''İDAM ETSİNLER''-

Öldürülerek sandığa konan Zehra'nın gözü yaşlı annesi Aycan Çeliker, komşusu Derya'nın idam edilmesini istediğini belirterek, ''Her şeyimizi beraber paylaştık, ne istedin minik yavrumdan? Öldürdün, 23 gün sandıktan nasıl sakladın? Senin de 4 yaşında kızın var. Nasıl bir annesin? Öldürdün madem gelip bize verseydin. Sandıkta nasıl beklettin o kadar? Her tarafı kurtlanmıştı'' dedi.

-''SANDIĞIN BULUNDUĞU ODADA MİSAFİRLERİ AĞIRLADI''-

Ölen çocuğun babası Mehmet Zeki Çeliker'in amcası Ekrem Çeliker ise cinayeti işleyen zanlı D:T'nin aynı zamanda öldürülen Zehra'nın akrabası olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

''Zehra aynı zamanda B. T.'nin da uzaktan yeğenidir. İnsan kocasının yeğenini öldürür mü? Kendi arazimiz içinde onlara ev verdik. 23 gündür köyün her tarafına baktık. Hiç hemen yanı başımızdaki komşumuzdan şüphelenmedik. Kendimizden şüphelendik ama ondan şüphelenmedik. Zehra uyuduktan sonra sandığa bırakarak öldürmüş. Bu nasıl bir vicdandır? Bir de kaybolduğu dönemde eve geçmiş olsuna gelen misafirleri de kendisi evinde sandığın bulunduğu odada misafir etti. Bizimle birlikte ağlıyordu, her şeyimizi beraber paylaşıyorduk. Bu nasıl bir vicdandır. Niye öldürdüğünü bilmiyoruz akrabayız zaten.''

Zanlının jandarmaya değişik ifadeler verdiğini belirten Çeliker, şöyle devam etti:

''Bunlardan bazılarında Zehra'nın babasının kendisinden kızını öldürmesini istediğini söylemiş, sonra bu ifadeyi değiştirerek Zehra'nın babasının şehir dışına çıkmadan kendisini taciz ettiğini söylemiş. Ayrıca geçen hafta onların evinde yangın çıktı. Bizler söndürdük. Şimdi anlıyoruz ki cesedi ortadan kaldırmak için bunu yapmış. ''

-OLAY-

Özalp ilçesine bağlı Dorutay köyündeki evinin önünde oynadığı sırada kaybolan 3 yaşındaki Zehra Çeliker, tüm çalışmalara rağmen 23 gündür bulunamıyordu. Aile, son olarak, 22 Mayısta gazeteciler aracılığıyla yardım çağrısında bulunmuştu.

Yetkililer, olayın nedeninin araştırıldığını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*