Kayıp çocuklardan 7'si daha bulundu

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da Çocuk Esirgeme yurt ve yuvalarından kaçtıkları belirtilen 34 çocuktan 7'si daha bulunarak yetkililere teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'da Valilik İnsan Hakları İl Kurulu tarafından oluşturulan komisyonların, çocuk yuvası ve yetiştirme yurduyla ilgili hazırladıkları raporda kayboldukları belirtilen 34 çocuk arasında adı geçenlerden 7'si daha polis tarafından bulunup Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurt ve yuvalara teslim edildi.

Diyarbakır Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kurumlardan kaçtığı belirtilen 34 çocuktan D.M.'nin, kapkaç suçundan cezaevinde olduğu ortaya çıkmıştı. Polisin araştırması sonucunda geriye kalan 33 çocuktan 5'inin sokakta kağıt mendil satarken bulunup yetkililere teslim edilmişti.

Polisin aralıksız araması sonucunda kayıp olan çocuklardan 7'si daha bulunarak, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurt ve yuvalara teslim edildi. Son olarak bulunan 7 çocuktan bir kısmının polis tarafından bulunarak kuruma teslim edildiği, bazılarının ise kendiliğinden geldiği kaydedildi.

Valiliğin konuyla ilgili başlattığı çalışmalar sürerken polis, kayıp olduğu belirtilen çocukların bulunması için aramalarını sıklaştırdı.


Sosyal Hizmetler ve Çocuklar Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış, 8 Haziran'da Diyarbakır'da kayıp olan çocuk sayısının 25 olduğunu açıklamıştı. Buna göre Diyarbakır'da hala adresi tespit edilemeyen 13 çocuk daha bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious