Kayıp General'in izi Doğubayazıt'ta çıktı

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

Bir süre önce ortadan kaybolan İran eski Savunma Bakan Yardımcısı General Ali Rıza Askari'nin izi, Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Güvenlik güçleri, Askari'nin İstanbul'dan kiraladığı Ford Mondeo marka otomobili, bir sınır köyünün yakınında terk edilmiş halde buldu. Gerçek Gündem'in haberine göre, İran eski Savunma Bakan Yardımcısı Askari'nin kaybolmasının ardından çalışma yürüten istihbarat birimleri, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinden gelen bir haber üzerine araştırmalarını derinleştirdi. Doğubayazıt'ın bir köyünde terk edilmiş halde bulunan "kiralık araba"nın sahibini araştıran istihbarat birimleri, çevre köylerdeki yurttaşların bilgisine de başvurdu. Bu sırada, arabanın hangi firmadan kiralandığı da tespit edildi.

KÖYLÜLER TANIYOR

Arabanın bulunduğu köyün sakinlerinin ifadesini alan güvenlik güçleri, görgü tanıklarının anlatımından yola çıkarak robot resim çizdi. Robot resimdeki kişinin kaybolan generalle eşleşmesi üzerine, Askari'nin fotoğrafları köylülere gösterildi. Köylüler, "Bu kişiyi tanıyoruz. Birkaç kez daha buradan geçmişti" dedi. Bu ifadenin ardından, arabanın kiralandığı şirket olan Hertz Rent A Car firmasının Kadıköy Feneryolu'ndaki şubesinin sorumlularının bilgisine başvuruldu. İstanbul polisiyle ortak yürütülen bu çalışma sonunda, bulunan arabanın en son Ali Rıza Askari'ye kiralandığı anlaşıldı. İstihbarat birimleri, arabayı İstanbul'a getirtti. Askari'nin kaybolmasının ardından başlayan kirzde, böylece yeni bir perde daha açılmış oldu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious