Kayıp kızlar İzmir'de ortaya çıktı

Kayıp kızlar İzmir'de ortaya çıktı.7367
  • Giriş : 30.06.2009 / 20:13:00

Büşra 13, Cansu 14 yaşında... İkisi de sır olup kayboldu. Yakın arkadaştılar, komşuydular. Bir hafta önce evden Bakırköy'e gidiyoruz diye çıktılar bir daha da dönmediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aileleri ellerinde kızlarının fotoğrafı heryerde onları aradı. Bugün de Emniyet Müdürlüğü önüne geldiler. Yeni Müdür Hüseyin Çapkın'dan yardım istediler. ve bu haberin yayınlandığı sırada sevindirici haber geldi. Büşra ve Cansu İzmir'de bulundu.

İstanbul Bakırköy'de ortadan kaybolan 13 yaşındaki Büşra Ertal ve 14 yaşındaki Cansu Bal bir hafta sonra İzmir'in Buca ilçesinde sokakta şüphe üzerine polis tarafından bulundu. Kendilerinden bir haftadır haber alınamayan ve ailelerini kıvrandıran genç kızlar için polis teşkilatı Türkiye genelinde seferber oldu. Buca'da sokak devriyesi yapan İzmir polisi akşam saatlerinde 289 sokak içinde iki küçük kız ve üç erkeği gezerken gördü.
Polisler şüphelendikleri genç kızlara kimlik sordu. Ancak kızların üzerinden kimlik çıkmadı. Kızlar kimlerini de gizledi. Ancak gazetelerde ve televizyonlarda yayınlanan kayıp kızların fotoğaflarıyla benzerliğinden dolayı iki kız ve ikisinin yaşı büyük üç erkek polis tarafından Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Büşra ve Cansu burada kimliklerini açıklamak zorunda kaldı. Genç kızların İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne teslim edileceği ve ardından da İstanbul'a ailelerine götürülecekleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*