Kayıp köpeğini gazete ilanıyla buldu

Kayıp köpeğini gazete ilanıyla buldu.13036
  • Giriş : 14.04.2008 / 11:54:00

İzmir'in Susuzdede semtinde oturan Mete Öznur, 2 hafta önce Kısık Köyü'ndeki işyerlerinin önünden çalınan ‘Labrador' cinsi ‘Pascal' adlı köpeğini, fotoğraflı gazete ilanıyla buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Menderes İlçesi'ne bağlı Kısık Köyü'nde konveyör bant üretim fabrikası bulunan Mete öznur'un köpeği 2 hafta önce işyerlerinin önünden çalındı. Köpeğini her yerde aramasına karşın bulamayan öznur, ilk olarak el ilanları bastırarak Gaziemir, Sarnıç ve Kısık Köyü'ndeki duvarlara astı. Bununla yetinmeyen Öznur, İzmir'deki bütün veterinerlere e-posta göndererek yardım istedi. öznur, tüm uğraşlarına rağmen köpeğini bulamadı son çare olarak ulusal bir gazeteye ilan vererek ‘Pascal'ı bulanlara ödül vereceğini duyurdu.

Gazete ilanından sonra kimliğini açıklamayan bir kişi Öznur'u arayarak fotoğraftaki köpeğin benzerini Buca'da gördüğünü söyledi. Bunun üzerine Buca'ya giden Öznur, verilen adreste köpeği ‘Pascal'ı buldu. Köpeği 2 hafta önce Torbalı'ya bağlı Pancar Beldesi'nde genç birinden aldığını söyleyen ve ona ‘Oscar' adını koyduğunu belirten Serkan Yurdanur, Öznur'un köpeğin gerçek sahibi olduğunu öğrendiğinde çok şaşırdığını söyledi. Yurdakul, şöyle dedi:

“Oscar'ı iki hafta önce pancara gittiğimde bir gençten 500 dolara satın aldım. Satın aldığım kişi bana köpeğe bakamadığını, ailesinin köpeği istemediğini söyledi. Ben de zaten köpek alacaktım. Anlaştık ve köpeği Buca'ya getirdim. Köpeğin çalıntı olabileceğini hiç düşünmemiştim. Ona çok alışmıştım. Artık iki ailesi var.”
Köpeğini teslim alan Öznur, onu bulduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, “Pascal beni görünce hemen üzerime atladı. Ona çok iyi bakmışlar. Kızlarım Pascal kaybolduğu için çok üzülmüştü. Artık çok mutluyuz” dedi. Serkan Yurdanur'un 500 dolar ödeyerek satın aldığı köpeği sahibi Mete Öznur'a teslim ederken para almadığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious