Kayıp Marta'nın katili sevgilisi çıktı

Kayıp Marta'nın katili sevgilisi çıktı.10183
  • Giriş : 14.02.2009 / 20:30:00

İspanya'nın güneyindeki Sevilla kentinde 24 Ocak'tan bu yana kayıp olan 17 yaşındaki Marta adlı kızın, eski sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya'da son günlerde gündemin ilk maddesinde olan kayıp kız için birçok kentte gösteri yapılırken, Real Madrid, Sevilla ve İspanya Milli Takımı'ndaki futbolcular maçlara ''Hepimiz Marta'yız'' yazılı tişörtlerle çıkarak kızın ailesine destek vermeye çalışmışlardı.

İspanya polisi, yürütülen soruşturma kapsamında, Marta'nın eski sevgilisi olduğu söylenen Miguel adlı 20 yaşındaki bir genci dün gözaltına alırken, söz konusu gencin, sonunda Marta'yı öldürdüğünü itiraf ettiği bildirildi.

Soruşturmayı yürüten polis memurlarından basına sızan bilgilerde Miguel'in, Marta ile tartıştıklarını ve kafasına darbe alan kızın ''istem dışı ölmesi'' sonrası cesedini, Sevilla'dan geçen Guadalquivir Nehri'ne attığını söylediği kaydedildi.

İspanya polisi ve jandarması, öğle saatlerinden itibaren kalabalık bir grupla nehirde Marta'nın cesedini arıyor.

Bu arada polisin, genç kızın ölmesinden sonra nehire atılmasına yardımcı olduğu iddiasıyla Miguel'in bir erkek arkadaşını daha gözaltına aldığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*