Kayıp olayı rezalete dönüştü

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Evli ve dört çocuk babası Ahmet D. çocuğun gerçek babası olduğunu savundu ve DNA testiyle kanıtlayabileceğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Küçük Şeref’i kaçırarak 4 ay evinde saklayan evli ve dört çocuk babası Ahmet D. çocuğun gerçek babası olduğunu savundu ve bunu DNA testiyle de kanıtlayabileceğini iddia etti. Şeref Can'ın yasal babası Tuncay Engin, iddialar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü'nde şok geçirdi. Oğluna kavuşmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Tuncay Engin, “Ben kendime ve eşime güveniyorum. İddiaları yalanlıyorum ve DNA testi yapmaya gerek duymuyorum.” dedi. Amca Yüksel Engin de yeğeninin bulunması haberiyle kardeşinin kalp spazmı geçirdiğini bildirerek, ailenin büyük bir mutluluk yaşadığını kaydetti. İddialara cevap veren babaanne Fatma Engin de gelininden böyle bir şey beklemediğini, Şeref Can’ın da kendi torunu olduğunu belirtti.

Kadıköy İçerenköy’deki evine yapılan baskında gözaltına alınan Ahmet D., polisteki ifadesinde, çocuğun babası olduğunu iddia etti. Ahmet D. ifadesinde şu bilgileri verdi: “Bu kadınla 3 sene önce tanıştık. Kısa bir süre sonra da arkadaş olduk. İşyerime yakın bir yerde oturuyordu. Yanında küçük bir kız çocuğu vardı. Daha sonra ben de aynı evde onlarla kalmaya başladım. Kadın bana dul olduğunu söylemişti. Son bir yıla kadar ilişkimiz böyle devam etti. Sonra, resmiyette evli olduğunu; ama ayrı yaşadığını söyledi. Ben de ayrıldım ve görüşmeme kararı aldım. Bir gün beni aradı. Bir oğlunun olduğunu söyledi. Ama, çocuğun resmî eşine değil, bana benzediğini belirtti. İlk başta kabul etmedim. Sonra buluştuk. Bunları tekrar bana söyledi. Durumdan şüphelenince internette araştırma yaptım ve çocuğun saç örneğini, internette bulduğum bir Amerikan şirketine yolladım. Gelen raporda çocuğun yüzde 99,7 benim olduğu yazıyordu. Bunun üzerine ben de gidip çocuğumu aldım.”

Bir dönem kocası Tuncay Engin’den ayrı yaşayan anne Yıldız Engin’in polise verdiği ilk ifadesinde, Ahmet D. ile ilişkisini doğruladığı, oğlunun Ahmet D. tarafından kaçırıldığını bildiğini; ancak korkudan kimseye söyleyemediğini belirttiği öğrenildi. Yıldız Engin, “Ahmet D.’ye ‘Çocuk senin!’ deyince kabul etti. 2 yaşına kadar ara ara görmesine müsaade ettim. Kızımın okul gezisi için ailece Çanakkale’ye gittiğimizde kızımı tuvalete götürdüğüm sırada oğlum kayboldu. Aradık, bulamadık. Bir gün sonra Ahmet D. aradı, “Çocuk kaybolmadı, bende.” dedi. Korkumdan aileme, kocama bir şey söyleyemedim.” dedi.

Kaçırıldıktan 4 ay sonra bulunan 2 yaşındaki Şeref Can Engin, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailesine teslim edildi. 120 gündür gece gündüz oğlunu aradığını açıklayan baba Tuncay Engin şöyle konuştu: “Aylarca yaptığımız çalışmalar sonuç verdi, oğlumuza kavuştuk. Bundan sonra kanuni süreç işleyecek. Çocuğumu kaçıran Ahmet D.’nin iddiaları asılsızdır. İstiyorsa DNA testi yaptırsın. Ben kendime ve eşime güveniyorum.”

Şeref Can için internet sitesi kurulmuştu

El ilanları, afişler, telefon mesajları ve internet sitesi aracılığıyla aranan Şeref Can Engin, kayboluşundan 4 ay sonra anne-babasına kavuştu. Medyada geniş yer bulan küçük Şeref Can’ın kayboluşu, Kadıköy’de mali müşavirlik yapan Ahmet D.’nin evine yapılan baskınla çözüldü. Polis, Şeref’i kaçıran ve çocuğun gerçek babası olduğunu iddia eden zanlı Ahmet D.’nin çocuğa Yusuf D. adına sahte kimlik çıkarttığını belirledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious