Kayıp silahın üstünde oturmuş

Kayıp silahın üstünde oturmuş.9065
  • Giriş : 31.01.2009 / 15:55:00

Susurluk hükümlüsü, Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'in evinde yapılan arama sırasında Şahin'in 6 saat kayıp Glock'un üzerinde oturduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin'in Gölbaşı'ndaki evinde yapılan arama esnasında polis, kayıp Glock'un sırrını 6 saat süren arama sonrası ortaya çıkardı.

İddiaya göre ekipler sabah 07.30 sıralarında Şahin'in oturduğu eve geldi. Savcılık talimatı ile Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alındığını ve evinde arama yapılacağını söyledi. Şahin'in gözaltına alınmasının ardından salonda oturmasına müsaade eden polis , 6 saat süren bir arama yaptı.

SİLAH İÇİN GİZLİ BÖLME YAPMIŞ

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, evde buluna bazı DVD ve dokümanlara el kondu. Ekiplerin dikkatini ise Şahin'in aramalar esnasında oturduğu koltuktan hiç kalkmaması çekti. Özel Harekatçı Şahin, sorgulanmak üzere Emniyet'e götürüldü. Evde kalan bir ekip ise Şahin'in saatlerce oturduğu koltukta detaylı arama yaptı. Koltuğun altında gizli bir bölüm bulundu. Bölmeden ise Glock marka tabanca çıktı. Bu detaylı arama polisi kayıp silahların izine götürdü.

AVUSTURYA'YA SORULDU

Ele geçirilen Glock'un yapılan kriminal incelemesinde herhangi bir olayda kullanılmadığı tespit edildi. Soruşturma savcılığı Glock'un seri numarasını Avusturya'daki şirkete sordu. Şirketten gelen cevap ise 'Bu ABD'nin satın alıp Irak'taki silah depolarında kaybettiği silahlardan' şeklinde oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*