Kayıp silahlara soruşturma

Kayıp silahlara soruşturma .12059
  • Giriş : 25.09.2007 / 08:46:00

ABD yönetimi kayıp silahları kabul etti. İddialar hakkında soruşturma açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tom Casey, Amerikan silahlarının terör örgütü PKK'nın eline geçtiği yönündeki iddiaların ciddiye alındığını ve bu konuda soruşturma açıldığını ve bu iddiaların doğruluğunun kanıtlanması durumunda sorumluların bulunup yargı önüne getirileceğini söyledi.

Düzenlediği günlük basın toplantısında bir soruyu yanıtlayan Tom Casey, Amerikan yapımı silahların, Irak'taki PKK'lı teröristlerin eline geçtiği yönündeki iddialar için, şunları kaydetti:

''Biz (ABD Dışişleri Bakanlığı) ve ABD Savunma Bakanlığı, bu meseleyi çok ciddiye alıyor. ABD Savunma Bakanlığının bu meseleyle ilgili soruşturma yürüttüğünü biliyorum. Elbette ABD Dışişleri Bakanlığı, bakanlık müfettişinin de daha önce belirttiği gibi, ABD Savunma Bakanlığı ile kişi veya kişilere yönelik silah kaçırmayla ilgili iddiaların araştırılmasında işbirliği yaptı.''

Tom Casey, ''Biz, bu konuya çok ciddiyetle yaklaşıyoruz. ABD Savunma Bakanlığı da bu meseleye çok ciddiyetle yaklaşıyor. Bu iddiaların doğruluğunun kanıtlanması durumunda niyet, sorumlu kişilerin bulunması ve kanunlar önünde yargılanmasıdır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious