Kayıp uçağa ilişkin son açıklama

Kayıp uçağa ilişkin son açıklama.8365
  • Giriş : 05.06.2009 / 19:00:00

Atlas Okyanusu üzerinde kaybolmasını izah edebilmek için terörist varsayımının göz ardı edilmediğini söylendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fransa Savunma Bakanı Herve Morin, Fransız Havayolları Air France'a ait Airbus yolcu uçağının Rio-Paris seferini yaparken Atlas Okyanusu üzerinde kaybolmasını izah edebilmek için terörist varsayımının göz ardı edilmediğini söyledi.

Morin, bir basın kuruluşunda yaptığı açıklamada, "Terörizmi hiç göz ardı etmedim" diyerek, şu anda bunu destekleyecek hiçbir unsur veya kanıt bulunmadığını, ancak devam eden soruşturmanın bu varsayımı hiçbir zaman göz ardı etmediğini belirtti.

Uçuş konusundaki tehditler veya olası bir üstlenmeyle ilgili bilgilendirilmediğini, ancak olayların birçoğunda, uçaklar konusunda terörist olaylar olduğunda üstlenen olmadığını söyleyen Morin, Air France uçağının enkazının aranması konusunda da yeni bilgi bulunmadığının altını çizdi.

SEFER SAYISI DEĞİŞTİ

Öte yandan Air France'ın Brezilya temsilciliğinden yapılan açıklamada, 5 gün önceki trajedinin ardından havayolu şirketinin "AF 447" sayılı Rio-Paris seferinin sayısının "AF 445" olarak değiştirildiği bildirildi.

Değişikliğin, Airbus A330 uçağının kaybolmasından bir hafta sonra, pazar günü yürürlüğe gireceği belirtildi.

KURBAN YAKINLARI

Bu arada kaybolan uçaktaki kurbanların ailelerinden oluşan küçük bir grup, arama çalışmalarını daha yakından izlemek için Brezilya Hava Kuvvetlerine ait bir uçakla Rio'dan Recife kentine gitti.

Kaybolan uçağın Brezilyalı kurbanlarının yakınları bir dernek kurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*