Kayıp uçaktan hala haber yok!

  • Giriş : 03.01.2007 / 00:00:00

Endonezya geçen gün 102 yolcusuyla kaybolan uçağı aramayı sürdürürken, diğer taraftan 628 yolcuyla batan feribottan sağ kurtarılan 12 kişiyle sevindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Endonezya Deniz Kuvvetleri sözcüsü Tony Syaiful, Kalimantan Adası'ndan Cava Adası'nın ortasındaki Semarang kentine giden ve 30 Aralık 2006'da fırtına nedeniyle denizdeki bir petrol platformunda batan gemiden 12 kişinin daha sağ kurtarıldığını açıkladı.
Syaiful, kurtarılanların tümünün erkek olduğu ve bunların arasında 6 yaşında bir çocuğun bulunduğunu söyledi. Batan feribottan şu ana kadar 212 kişi kurtarılırken, 400'den fazla kişi ise halen kayıp durumda.

-KAYIP UÇAK HALA BULUNAMIYOR-

Önceki gün Adam Havayolları'na ait 102 yolcu ve mürettebatıyla fırtınalı havada kaybolan uçağın enkazının aranmaya devam edildiği ve operasyonların karadan, havadan ve denizden aralıksız sürdürüldüğü belirtildi. Enkazı aranan uçaktan Sulavesi Adası'nın kuzeyindeki Manado'ya inişinden yaklaşık 1 saat önce bağlantı kesilmiş ve sonrasında acil yardım sinyali alınmıştı. 96 yolcu ve 6 mürettebatla birlikte dağlık bir bölgeye düştüğü belirtilen Boeing 737-400 tipi yolcu uçağında ayrıca 4'ü bebek 11 çocuk bulunuyordu.

Görgü tanıkları, dün uçağın enkazının bulunduğunu söylemişler ancak bu bilgi resmen doğrulanmamıştı. Bu arada son bir hafta içinde 4 büyük felaket yaşayan Endonezya'da Pazartesi gecesi Borneo adasında kötü hava nedeniyle batan hız botunda 15 kişinin öldüğü kaydedildi. deprem ve sel felaketleriyle sarsılan ülkenin Açe vilayetinde de kısa süre önce meydana gelen sellerde yüzden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious