'Kayısı Festivali' Taksim'de başladı

'Kayısı Festivali' Taksim'de başladı.18847
  • Giriş : 12.07.2008 / 20:38:00

Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı Uluslararası Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali'nin startı Taksim Meydanı'nda verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önümüzdeki Çarşamba günü başlayacak olan festivalin açılış törenine İstanbul'a gelen Malatya Valisi Hali İbrahim Taşöz, Belediye Başkanı Hüseyin Cemal Akın, Beylükdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakcı, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, Şaban Taçyıldız, Şahin Özer, Fuat Ölmeztoprak, Ali Kozgan, Abdurrahman Atay ve sinema oyuncusu Gani Müjde Şavata'nın yanı sıra çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Galatasaray Lisesi önünde toplanan Malatyalılar önce halay çekip sonra kortej oluşturarak İstiklal Caddesi'nde kayısı dağıttı. Kortej halinde Atatürk Anıtı'na gelen grup adına burada yapılan açıklamada, İstanbul'da yaşayan hemşeriler 16 Temmuz'da başlayacak olan festival için Malatya'ya davet edildi.

Malatya kayısı festivalinin startını İstanbul Taksim'de vermekten mutlu olduklarını belirten Vali Halil İbrahim Taşöz ve Belediye Başkanı Hüseyin Cemal Akın,"Dünyanın göz bebeği İstanbul ve onun en güzel meydanı Taksim'de olmaktan son derece mutluyuz. Burayı tercih etmemizdeki gerekçe, Malatya'yı ve festivalimizi daha iyi tanıtmak. Bizlere burada destek olan İstanbul halkına teşekkür ederiz. Cumhuriyet'in başından beri 3 devlet adamı ve onlarca siyasetçi çıkaran ilimiz, artık kayısısı ile de dünyanın en önemli merkezi haline geldi" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*