Kayısı üreticileri örgütleniyor

Kayısı üreticileri örgütleniyor.14338
  • Giriş : 18.06.2009 / 21:29:00

Malatyalı kayısı üreticileri biraraya geldiler ve "Malatya Kayısı Üreticileri Birliği" kuruldu.Birliğin geçici yönetim kurulu başkanlığını Ramazan Çelik üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya'da kayısı yetiştiriciliği yapan üreticiler bir araya gelerek geçici yönetim kurulunu belirlediği ''Malatya Kayısı Üreticileri Birliği''ni kurdu.

''Malatya Kayısı Üreticileri Birliği''ni oluşturmak amacıyla Tarım İl Müdürlüğünde bir araya gelen üreticiler, 22 kişilik başvuru listesi hazırlayarak yazılı başvurularını yaptı.

Birliğin yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Ramazan Çelik, kuruluş dilekçesini Tarım İl Müdürü Ahmet Güldal'a teslim ederek kayısı üreticilerinin sorunlarını ve çözüm yollarını kendilerinin belirleyeceği bir yapıyı oluşturmak istediklerini, en kısa sürede üye sayısının artması için çalışma yapacaklarını kaydetti. Kayısı üreticilerinin birliğe üye olmasını beklediklerini ifade eden Çelik, kurucu üreticilere teşekkür ettiğini belirtti.
Tarım İl Müdürü Ahmet Güldal da ''dünya kayısı başkenti'' olan Malatya'nın çok kıymetli kayısı üreticilerinin bundan sonra birlik olarak hareket edebileceği bir örgüte kavuştuğunu, birliğin Malatya için çok önemli olduğunu kaydetti.

''Malatya Kayısı Üreticileri Birliği''nin geçici yönetim kuruluna seçilen üreticiler şöyle: ''Ramazan Çetin, Mehmet Piliç, Davut Alkan, Şinasi Sucu ve Yaşar Ekim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*