Kaymakam bağ budama dersi verdi

Kaymakam bağ budama dersi  verdi.11718
  • Giriş : 30.03.2008 / 14:48:00

Kayseri'nin Develi İlçesi Kaymakamı Ahmet Turan, yüksekokul öğrencilerine uygulamalı olarak asma, ağaç budama ve ağaçlara aşı yapmayı anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erciyes Üniversitesi Safiye Çıkrıkçı Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile birlikte Çevre İl Müdür Yardımcısı Şevket Ağmaz, Develi ilçesinde üzüm bağlarındaki asma ve ağaç budama ile ağaçlarda aşı yapma teknikleri konularında uygulamalı eğitim aldı. İlçede bağ budama işini en güzel yapan Mustafa İnce'nin üzüm bağında öğrencilere budamanın nasıl yapılacağı gösterildi.

Kaymakam Ahmet Turhan ise, eline aldığı bağ budama makasıyla öğrencilere ders verdi. Kaymakam, budamanın tekniklerini kendi elleriyle göstererek, öğrencilerin nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgiler verdi. Öğrenciler, uygulamalı aldıkları eğitim sonrasında asma ve ağaç budamasını kendileri yaptı.

Öte yandan 'Küresel Isınmaya Karşı Ağaç Dikme Kampanyası' çerçevesinde ilçeye ağaç dikildi. Develiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ziya Çolak ile birlikte çok sayıda Develili ilçeye giderek ağaç dikti. İlçe Kaymakamı Ahmet Turhan, Develi İlçesi Cumhuriyet Başsavcısı Celal Albay'ın da katıldığı programda adliye bahçesine çok sayıda fidan dikildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious