Kaymakam Çoruh nehrinde ölümden döndü

Kaymakam Çoruh nehrinde ölümden döndü.25298
  • Giriş : 11.06.2009 / 17:59:00

Artvin'in Yusufeli ilçesi kaymakamı Mevlüt Özmen ve beraberindekiler, Çoruh Nehri'nde rafting yaparken aniden bastıran yağmur nedeniyle tehlike atlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, 20-28 Haziranda ilçede düzenlenecek Eko Turizm Festivali kapsamında Çoruh Nehri'ndeki rafting parkurunu test etmek isteyen Kaymakam Mevlüt Özmen ve beraberindeki 5 kişi, botla nehre açıldı.

Kısa süre sonra aniden dolu, daha sonra şiddetli yağışın başlamasıyla tehlike atlatan bottakiler güçlükle kıyıya çıkabildi.

Yaklaşık 15 dakika süren yağış nedeniyle kabaran nehir, yol kenarındaki terk edilmiş otomobili sürükleyerek götürdü. Nehir kenarındaki bazı bölümlerde toprak kayması olduğunu belirtildi.

Kaymakam Özmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festival kapsamında rafting yarışlarının yapılacağı parkuru test etmek için botla nehre indiklerini belirterek, ''Kısa süre sonra aniden şiddetli dolu yağmaya başladı. Ardından da yağmur geldi. Parkurun bitmesine epey vardı. Düşme tehlikesi atlattık. Arkamızdan sel geliyordu. Güçlükle kıyaya çıkabildik'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*