Kaynana Semra'nın kızı kocaya kaçtı

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Oğlu Ata’nın genç yaşta ölümüyle büyük bir şok yaşayan Semra Yücel, şimdi de kızının kendisinden habersiz evliliğiyle zor günler geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Semra Hanım, çok sevdiği oğlu Ata Türk’ün genç yaşta beklenmedik ölümüyle yıkılırken, şimdi de kızı Seçil’in, kendisine haber vermeden sevgilisine kaçması ve “iznini almadan” evlenmesi ile adeta şok oldu.

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Ankara Adliyesi’ne giden Semra Yücel, Suçüstü Savcılığı’na şikâyette bulunarak, numarası görünmeyen cep telefonu ile kızı Seçil’in kendisini aradığını ve kurtarmasını istediğini belirtti. Önceki gün Ankara Adliyesi’ne giderek, Suçüstü Savcısı Adil Kubat’a şikâyette bulunan Semra Yücel, şikâyet dilekçesinde “Bayram günü cep telefonumdan akşam saatlerine doğru, görünmeyen bir numaradan arandım. Açtığımda karşımda kızım Seçil, çok kısık bir sesle, (anneciğim kur...)” dedikten sonra, cümlesini bitiremeden telefon kapandı. Kızımın iki hafta kadar önce, Ankara’da oturduğunu öğrendiğim. U.Y adlı bir kişiyle benim haberim olmadan evlendi” dedi. Yücel, kızını, kendisinin onayını almadan evlenmesine rağmen çok sevdiğini ve mutlu olması için bu evliliğine karşı olmadığını belirttiği şikâyet dilekçesinde şöyle devam etti: “Kızımın bayram günü beni bu şekilde telefonla araması ve konuşmasının yarım kalması, hayatından endişe etmeme neden oldu. Kızıma bir daha ulaşamadım. Yardım istiyorum.”

Bu benim özelim

Semra Yücel, adliyeden ayrılırken geliş nedenini soran muhabirimize, “ küçük bir kaza geçirdim, bu nedenle geldim” dedi. Ancak daha sonra telefonla ulaştığımız Semra Yücel, kızının babası tarafından gelin edildiğini belirterek, "Kızım mutlu bir evlilik yaptı. Evine girip çıkıyoruz. Evet kızımın kaynanasının bana bu şekilde tehditler savurduğu ortada medya bir can aldı bir can daha mı istiyor? Niye malzeme yapıyorsunuz bu benim özelim" dedi.

Kızımın kaynanası 'aklını alırım' dedi

Semra Yücel, kızının hayatından endişe etmesine neden olan telefondan sonra hemen Ankara’ya gidip bir bayan arkadaşının yanında kalmaya başladığını belirterek “Kızımla yeniden irtibat kurmak istedim. Kızıma evlendiği kişiyle birlikte benimle bir yerde buluşması ve konuşması için mesaj attım” dedi. Yücel, bu sırada hiç ummadığı bir telefonla karşılaştığını belirterek, şikâyetinde bu olayı şöyle anlattı: “Telefon mesajıma karşılık olarak kayınvalide A.Y tarafından, (aklını alırım...) diye mesaj geldi. Bayramın iki ve üçüncü günleri yine bilinmeyen bu numaralar tarafından aranıyorum, ancak karşı taraf konuşmuyordu. Kimin tarafından arandığımı bilmiyorum. Belki de kızım aramak istiyor engelleniyordur.” Semra Hanım, ayrıca kızının evlenmek için kaçtıktan sonra, bayram öncesi kendisini telefonla aradığını belirterek, “Anne ben dört günlük evliyim ve mutluyum. Beni bağışla” dediğini, bir daha kızına ulaşamadığını söyledi.

SEÇİL’İN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUM

Semra Yücel, şikâyetinin son bölümünde ise şunları söyledi: “Bana ait iki banka kartım, yazlığımın anahtarı ile ölen oğlum Ata’nın fotoğrafının bulunduğu cep telefonu kızım Seçil’in çantasında kalmıştır. Bunların teslimini istiyorum. Ayrıca karşı tarafla uzlaşabilirim. Kızımın hayatından ve sağlığından endişe ediyorum. Eğer bir şikâyeti yoksa Allah mutlu etsin. Kızımın kayınvalidesi A.Y’nin göndermiş olduğu tehdit mesajı yüzünden ve kızım için endişeli olduğum için şikâyetçiyim.” Semra Yücel, şikâyet dilekçesini savcılığa verdikten sonra, şahidi olan bayanla birlikte üzgün ve yorgun bir şekilde adliyeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious