Kaynaşlı'da ilginç tepki gösterisi

Kaynaşlı'da ilginç tepki gösterisi.12901
  • Giriş : 31.05.2008 / 21:58:00

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde vatandaşlar, istimlak bedeli alamadıkları gerekçesiyle elektrik direğinin alt kısmındaki bağlantı cıvatalarını sökerek yetkilileri göreve çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaynaşlı ile Bolu Dağı Düzce kesimi Darıyeri Hasanbeyi köyü mevkisinde bir yıl önce TEDAŞ yetkileri yüksek gerilim hatlarının sarkması nedeniyle 10 ailenin arazilerine toplam 10 elektrik direği dikti.

Bazı aileler, istimlak paralarının ödenmediğini öne sürerek, bir elektrik direğinin alt kısmındaki bağlantı cıvatalarını sökerek tepkilerini dile getirdi.

Raif Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arazi istimlak bedellerinin ödenmediğini savunarak şöyle konuştu:

''Bir yıl önce TEDAŞ tarafından geldiler, 15 yıl önce çekilen elektrik hatlarının aşırı sarkması nedeniyle direk dikeceklerini söylediler. Gerekli istimlak bedelinin hak sahiplerine ödeneceğini belirttiler. Ancak bir yıl geçti hala sözlerinde durmadılar. Adapazarı'na Sakarya Elektrik Dağıtım Müdürlüğüne gittim, müracaatta bulundum, cevap gelmedi. Enerji Bakanlığına dilekçe yazdım, sonuç alamadım. Son olarak '2008 ocak ayında paran verilecek' dendi, yine cevap yok. Kaynaşlı'dan Bolu Dağı Bakacak mevkisine kadar arazi sahipleri mağdur ve paralarını alamadı. Ben de tapulu arazimde bulunan bu direği söküyorum, alt kısmından cıvatalarını söküyorum. Direk rüzgar kuvvetiyle yıkılacaktır.''

Çavuşoğlu ve paralarını alamadıkları için mağdur olduklarını öne süren Hakkı Karaosman ve Ziya Bağdaş, elektrik direklerinden birinin alt kısmındaki bağlantı cıvatalarını sökerek tepkilerini dile getirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious