Kaynıyla bir olup oğlunu öldürdü

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Sultanbeyli'de yanına 12 yaşındaki oğlunu da alarak kocasının kardeşi ile evi terk eden Ayla K., oğlunu kaynı ile birlikte öldürdüğü iddiası ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Edinilen bilgiye göre, kocasının kardeşi Ergül K. ile yasak aşk yaşadığı iddia edilen Ayla K., 20 gün önce 12 yaşındaki oğlu C. K.'yı da yanına alarak Ergül K.'nın Sultanbeyli Turgut Reis Mahallesi Sönmez Sokak'ta kiraladığı eve geldi. İddialara göre, geçtiğimiz cumartesi günü polisi telefonla arayan Ergül K., evinin adresini vererek cinayet işlediğini ve evin anahtarlarını da binadaki su saatine sakladığını söyledi. İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri ev sahibi Hüseyin Gün'e K.'nın oturduğu daireyi ve anahtarların konulduğu su saatinin yerini sordu. Gün ile birlikte su sayacının yanına giden polis ekipleri burada anahtarı buldu. İçeri giren polis ekipleri Ayla K.'yı boğazından bıçakla yaralanmış olarak yerde buldu. Polis ekiplerine kaynı Ergül K.'nın kendisini ve 12 yaşındaki oğlu C.K.'yı kaçırdığını daha sonra da kendisini bıçaklayarak evden ayrıldığını söyleyen Ayla K., oğlunun da kayıp olduğunu söyledi.

Olay yerine çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırılan Ayla K., ilk müdahalesinin ardından polise verdiği ifadede oğlunun kaçırılmadığını, evin içinde kaynı Ergül K. tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğünü söyledi. Tekrar eve gelen polis ekipleri C.K.'nın yatağının arkasındaki cesedi ile karşılaştı. Ayla K.'nın ifadelerinin çelişkili olmasından dolayı şüphelenen emniyet yetkilileri sürdürülen soruşturma sonucunda C.K.'nın amcası Ergül K. tarafından öldürüldüğünü, annesi Ayla K.'nın da cinayete yardımcı olduğunu belirledi. İddialara göre yasak aşk yaşayan Ayla ve Ergül K.'nın C.K'yı yerlerini yakınlarına söylemesini engellemek için öldürdükleri öğrenildi.

Tamamlanan tedavisinin ardından gözaltına alınarak Sultanbeyli Adliyesi'ne getirilen anne Ayla K., tutuklanarak Paşakapısı Cezaevi'ne götürüldü. Polis ekipleri, yeğenini meyve bıçağı ile boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen amca Ergül K.'nın da yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan olaydan habersiz olan ve eşi ile oğlunun kardeşi tarafından kaçırıldığını zanneden Nail K.'da büyük oğlu ile birlikte adliyeye gelerek karısına destek verdi. Nail K. ve ismi öğrenilemeyen büyük oğlu Ayla K.'nın tutuklanarak cezaevine götürülmesinin ardından sessizce adliyeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious