Kayseri, sürpriz istemiyor

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Kayserispor, bir yandan Turkcell Süper Ligi'nin ilk haftasında kendi sahasında oynayacağı Trabzonspor maçı hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da UEFA Kupası'nda oynayacağı maçı düşünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

UEFA Kupası'nda Arnavutluk takımı KF Tiran ile oynayacağı maçı mutlaka kazanmak isteyen Sarı - kırmızılı ekip, UEFA Kupası'nda oynayacağı ilk maçında sürpriz yaşamamak için rakibini hafife almak istemiyor. Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, eleme maçında tur atlamak ve gruplara kalmak için Tiran takımını ciddiye aldıklarını ve hazırlıklarını bu yönde sürdürdüklerini kaydetti.

Turu geçecek takımlara bakıldığında Kayserispor'un daha avantajlı olduğunu dile getiren Sağlam, ilk hedeflerinin ligdeki Trabzonspor karşısında galibiyet alarak lige moralli başlamak olduğunu söyledi. Hemen akabinde UEFA Kupası'nda oynayacakları ilk maç için Arnavutluk'a gideceklerini işaret eden Sağlam, "Kayserispor başarıda belli bir çizgi yakaladı. Bi çizgisini sürdürmek zorunda. Tabi erken gelen bir UEFA Kupası'na katılma fırsatımız oldu. Bunu da iyi bir şekilde değerlendirmek istiyoruz. Rakibimiz KF Tiran'ı hafife almıyoruz. Bu nedenle ciddi bir şekilde maç hazırlığımızı sürdürüyoruz. Önce, deplasmanda oynayacağımız maçta iyi bir skor elde ederek avantaj sağlamak istiyoruz. Daha sonra kendi sahamızda oynayacağımız maçı kazanarak gruplara katılarak kulap tarihinde, Kayseri tarihinde futbolda bir ilki daha yaşamak ve yaşatmak istiyoruz" diye konuştu.

Trabzonspor'un lig öncesinde iyi bir transfer ve hazırlık süreci geçirdiklerini hatırlatan Sağlam, takım olarak kendilerinin iyi bir hazırlık ve transfer dönemi yaşadıklarını ifade etti. Sağlam, takıma yeni katılan futbolcuların çabuk uyum sağladığını ve ligin birkaç haftalık sürecinden sonra takıma daha iyi adapte olacağını anlatarak, şunları söyledi;

"Kayserispor, bu yıl yaptığı transferlerle adından söz ettirmeyi başardı. Tabi bizim için önemli olan transfer edilen futbolcuların takıma olan katkısı ve faydasıdır. Şuan da transferini yaptığımız futbolcularda bu düzeydedir. Ligin ilk iki haftasında oynayacağımız zorlu maçların dışında Tiran'ı eledikten sonra grupta da eşleşeceğimiz takımların düzeyini de ele alırsak, bu kadronun takıma ne kadar faydalı olacağını görmüş oluruz."

Kayserispor ile Trabzonspor arasındaki maç 5 Ağustos Cumartesi günü akşam saat 19.00'da oynanacak. Süper Lig'e çıktığı ilk yıl ligin ilk haftası Trabzonspor ile karşılaşan Kayserispor, geçen yılda aynı şekilde Trabzonspor ile oynadı. Bu yıl da kuralarda aynı şekilde çıkması ayrı bir tesadüf olarak değerlendiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious