Kayseri Atatürk Stadı, UEFA'dan geçer not aldı

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

UEFA Intertoto Kupası'nda mücadele edecek olan Kayserispor'un maçlarını oynadığı Kayseri Atatürk Stadı'nı inceleyen UEFA Stat ve Güvenlik Departmanı yetkilileri, stadyuma geçer not verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri Atatürk Stadyumu'nda dün incelemelerde bulunan UEFA'nın Gürcü delegesi David Petiashvili, UEFA Eğitim Müdürü Marc Otten'den oluşan heyet, saha zeminine ve tribünleri beğenirken tesisin lavabo ve tuvaletlerinin gözden geçirilmesi yönünde görüş bildirdi. Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum Güvenlik ve Denetleme Müdürü Cenk Cem'le birlikte Kayseri'ye gelen UEFA heyetine, stadyumu incelemeleri sırasında Kayserispor Menejeri Süleyman Hurma, Basın Sözcüsü Emre Ayan eşlik etti. Kayseri Atatürk Stadı Müdürü Osman Kayaalp'ten de tesis hakkında bilgiler alan UEFA heyeti, stadyumda yaklaşık 2 saatlik bir inceleme yaptı. İncelemelerde ilk kez uluslararası maça ev sahipliği yapacak olan stadı masaya yatıran heyet, saha zeminindeki çimlerden kale direklerine, tribünlerdeki koltuklardan lavabolara birçok bölümü gözden geçirdi. İncelemeler sırasında her bölümü tek tek fotoğraflayan ve video kamera ile görüntüleyen heyet, gözlemlerini de raporlaştırdı. Kayserispor yetkililerinden alınan bilgiye göre, UEFA heyeti incelemeleri sonrası kulübe ve stadyuma geçer not verirken, stadyum tuvaletlerinin düzenlenmesi gerektiği belirtildi.

Stad Müdürü Osman Kayaalp, UEFA heyetinin tesislerini 3 ana başlık altında 26 ayrı noktada denetlediğini söyledi. Kayseri Atatürk Stadyumu'nun zaten UEFA kriterlerini taşıdığını belirten Kayaalp, ''UEFA kriterlerini taşıyoruz. Yaptığımız çalışmalar tamamen modern ve nezih bir stat içindir. Stadımıza daha önceden lisans aldığımız için rahatız. Futbol federasyonundan lisans alırken yine UEFA kriterleri dikkate alınmıştı. Bize ulaşan denetleme listesinin tamamına uygun bir stadımız var. İstenilen şartları taşıyoruz. Bütün bunlara karşın, çalışma başlatarak daha güzel bir stat hazırlamak istedik. Yaptığımız ve devam eden çalışmaları da yerinde görmüş oldu. Şeref tribünü tamamen yenilendi, soyunma odaları genişletilip daha modern hale getirildi.'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious