Kayseri Doğum Hastanesi yenilendi

  • Giriş : 28.02.2006 / 00:00:00

Kayseri Doğum Hastanesi'ne SSK ile birleştikten sonra yaklaşık 600 bin YTL'lik harcama yapılarak hastane baştan sona yenilendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ameliyathane oda sayısını ikiden dörde, ameliyat masa sayısını üçten beşe çıkartıldığını, ameliyathanelerde acil ve sezeryan vakaları için iki masa ayrıldığını ifade eden Özer, yeni ameliyat odaları için de iki ameliyat masası, iki narkoz cihazı, iki ameliyat lambası alındığını bununla birlikte ameliyathane içinde uyandırma odası oluşturulduğunu açıkladı.

Doğum salonunun 3 ayrı oda olarak modern bir şekilde yeniden yapıldığını anlatan Özer, şu bilgileri verdi:

"Yenidoğan canlandırması için ünite oluşturuldu. 6 doğum masası, 30 hasta yatağı alındı. Doğum salonu havalandırması sağlandı. Doğum salonu içerisinde bulunan eczane ve sterilizasyon bölümü taşınarak sancı odalarına dönüştürüldü. doktor ve personel yemekhanesi, toplantı salonu eski yakıt depolarının üzerindeki terasa, uzay çatı ile kaplanarak yeni kazandırılan bölüme alındı. Eski yemekhaneden boşalan yerden dört adet hasta odası yapıldı. Eski toplantı odası ise hasta odası olarak tahsis edildi. Yenidoğan servisinde prematüre bebekler için kullanılan oda sayısı ikiden üçe çıkartıldı. Yenidoğan servisinde oda sayısı üçten beşe çıkartıldı. Radyoloji ünitesinin alt kata alınması ile boşalan yerlere dört ayrı jinekoloji polikliniği açıldı. Menopoz polikliniği yeni yere taşındı. Altı adet muayene masası alındı. İkişer tane gebe ve çocuk polikliği ile bekleme salonları yapıldı. Çocuk kan alma odaları düzenlendi. Laboratuarda barkod ve bilgisayar otomasyona geçildi.tüm servislerdeki tuvaletler yıkılarak yeniden yapıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 250 araçlık park ve bahçe düzenlemesi yapıldı.partbl röntgen cihazı alındı. Bir adet ultrason cihazı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden, 10 adet küvöz de Devlet Hastanesi'nden alındı."

Tüm bunlarla birlikte TSE-ISO 9000 kalite güvence belgesi alındığını açıklayan Dr. Özer, bebek dostu hastane unvanının da yenilendiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious