Kayseri Erciyesspor'a İtalyan sponsor...

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

İtalya'nın en büyük kulüplerinden İnter ile kardeş kulüp olan ve İnter takımının forma renklerini alan Kayseri Erciyesspor'a şimdi de İtalya'dan sponsor desteği geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kayseri Erciyesspor Kulübü 2. Başkanı Şaban Zıkkavun, mavi siyahlı forma renklerini alan ve İnter ile kardeş kulüp olma yönünde ciddi adımlar atan kulüplerine İtalyan ilgisinin devam ettiğini kaydetti. Zıkkavun, İtalya firmasının sponsor olmak istemesinde Kayseri Erciyessporlu taraftar profilinin etkili olduğunu dile getirerek, firma yetkililerinin kendilerine 'Türkiye liglerindeki takımların taraftar profilini inceledik. Kayseri Erciyessporun 19 bin seyirci ortalaması ile Türkiye'de en çok taraftara sahip 3. kulüp olarak belirledik' şeklinde açıklamada bulunduğunu söyledi.

Şaban Zıkkavun, taraftarlarının özverisi ve istikrarlı çizgisinin İtalyan firması tarafından da takdir edilmesinin sevindirici olduğunu belirterek, "Yaptığımız ilk görüşmeler olumlu sonuçlandı. Önümüzdeki hafta İtalya'ya giderek 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayacağız. İtalyan firması profesyonel ve genç takım ile altyapının spor malzemelerini karşılayacak. Maç ayakkabıları hariç, antrenman ve maçlarda kullanılacak tüm malzemelerimizi verecek olan firma, ayrıca kulübümüze de belirlenen bir oranda para yardımında bulunacak" diye konuştu.

Geçen sezon spor malzemelerine 300-350 bin YTL civarında para harcayan Erciyesspor, bu anlaşma ile bu yıl harcama yapmamayı planlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious