Kayseri-Malatya karayolu ulaşıma kapandı

Kayseri-Malatya karayolu ulaşıma kapandı.13104
  • Giriş : 17.02.2008 / 09:54:00

Orta Anadolu Bölgesi'nde kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli esen poyraz nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile ulaşımı sağlayan Kayseri- Malatya ve Kayseri- Erciyes karayolları tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri- Ankara, Kayseri- Nevşehir karayollarında da tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Bölge Trafik ekipleri, günün erken saatlerinden itibaren tipi nedeniyle Pınarbaşı İlçesi yakınlarında ulaşıma kapanan Kayseri- Malatya karayoluna araç gönderilmesine izin vermedi. Erciyes Dağı'nda da tipi nedeniyle yol kapanırksen, mekanik tesisler çalıştırılamadı. Kayakseverler pistlere çıkamadı. Meteroloji uzmanları gün boyu havanın bölgedeki çok bulutlu ve aralıklı kar yağışıyla geçeceğini, kar yağışının yer yer etkili olacağını, açık alanlarda tipi nedeniyle kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğini söyledi. Kuzeyden Orta Anadolu Bölgesi'ne sarkan poyrazın hızı saatte yer yer 70- 80 kilometreye ulaştı.

Poyraz nedeniyle Kayseri'de sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenen 14 kişi, çeşitli hastanelerde ayakta tedavi edilerek, evlerine gönderildi. Uzmanlar, poyraz nedeniyle sobaların yakılmamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious