Kayseri sevinirken, Erciyes üzüldü

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Kayseri derbisinde karşı karşıya gelen Kayserispor ile Kayseri Erciyesspor arasındaki maçta gülen taraf Kayserispor oldu. (1 - 0)

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sayıları az olan grubun birisi Erciyesspor'un mağlubiyetine üzülerek Kayserispor'a tepki gösterirken, diğeri ise kötü Futbol oynaması nedeniyle Erciyesspor'a tepki gösterdi.

Ligde üst sıradaki takımların haftayı puan kaybederek kapatmasının ardından aldıkları 3 puanın öneminin daha da artırdığını ifade eden Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçın ikinci yarısında etkili olduklarını ve golü bulduklarını söyledi. Maçın ilk yarısında her iki takımın da oyuna ağırlığını koyamadığını anlatan Sağlam, ikinci yarıya başlarken yerinde oyuncu değişiklikleri yaptıklarını ve bunun sonucu olarak da golü bulduklarını belirtti. Genç teknik adam, geldikleri noktanın planladıkları hedefin de üstünde olduğunu anımsatarak, "Biz beklediğimiz hedefin biraz daha üstündeyiz. Şimdi lig ikincisi ve üçüncüsü takımlarında haftayı puanla kapatması ve aradaki puan farkının 3'e düşmesi bizim farklı hesaplar yapmamıza neden oldu. Bizim hedefimiz kaybetmeden kazanarak ligde daha üst seviyelere ulaşmaktır. Bunun içinde, şehrimizin ileri gelenleri, Kayseri halkı, herkesin bize destek vermesi gerekir. Bizim amacımız, yıllardır futbolda başarının özlemini çeken Kayseri halkına bu özlemi yaşatmak ve güzel Futbol seyrettirmektir. Bunun için bundan sonraki süreçte daha fazla desteği ihtiyacımız olduğunu tekrarlamak istiyoruz." diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam, golden sonra bazı taraftarların futbolcularına ve kendisine gösterdiği tepkiyi de dile getirerek, "Bugün maçta az da olsa Kayserispor'u destekleyen taraftar vardı. Onlara teşekkür ediyorum" dedi. Sağlam, maçta rakip takımdan iki futbolcunun kırmızı kart görmesi ile ilgili olarak, kırmızı kartı gösterecek pozisyon olmadığını ancak kartların söylenmiş olabilecek sözlerden kaynaklanabileceğini anlattı. Erciyesspor'a başarılar dileyen Sağlam, ligde Kayseri'nin iki takımının bulunmasının lige renk kattığını belirterek, "Onlarında ligde kalmasını istiyoruz. Kendilerine bundan sonraki haftalarda başarılı sonuçlar alması için temennide bulunuyorum" diye konuştu. Sağlam, gelecek haftalarda Kayserispor'un hedefine ulaşması adına başarılı sonuçlar alacağını kaydetti.

Maçın ilk yarısında iyi, ikinci yarısında ise kötü bir Futbol ortaya koyduklarını anlatan Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise, bu maçtan çok kendisinin gelecek hafta takımda yer alamayacak iki oyuncusunu düşündüğünü ifade etti. Korkmaz, Kayserispor'un iyi bir kadroya sahip olduğunu belirterek, "Kayserispor'da 3 yıldır aynı futbolcular görev yapıyor. Artık onlar birbirlerini tanıyor ve iyi bir Futbol ortaya koyuyorlar. Bu nedenle maçın ikinci yarısında iyi bir başlangıç yaparak gölü buldular. Bizim için bu maç bitmiştir. Lig de kalma yolunda her hafta yaşayacağımız atmosfere alışmalıyız. Kazanacağız da, kaybedeceğiz de. Berabere de kalacağız. Ama sonuç olarak ligde kalmak için mücadele edeceğiz. Kayserispor'a başarılar diliyorum. Biz bundan sonraki haftalarda oynayacağımız maça bakıyoruz" şeklinde konuştu.

Korkmaz, kırmızı kart ile ilgili yaptığı yorumda, hakemin küfürden dolayı kart göstermiş olabileceğini ancak Djalaviç'in Türkçe'yi bilmediğini ve küfür edemeyeceğini söyledi. Korkmaz, futbolcularıyla da konuştuğunu ancak hakemin yazacağı raporu bekleyeceklerini anlatarak, "Yan hakemin 30-40 metreden futbolcunun küfür ettiğini duyması mümkün değil. Bunu da artık onların vicdanına bırakıyorum." dedi.

Maçın ikinci yarısında kırmızı kartla oyun dışı kalan Cenk İşler ise, pozisyonda küfür etmediğini belirterek, "Mendez ile bir tartışmamız oldu. Bana İngilizce bir şeyler söyledi. Ben de cevap verdim. Ancak yapılan değerlendirme yanlıştır." dedi. Mehmet Topuz'un, kendisinin küfür ettiği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise golcü futbolcu, "Kendisi golden sonra yaptığı hareketi düşünsün. Maçın tekrar izlendiğinde, kasetlerin tekrar izlendiğinde ne hareket yaptığı görülecektir. O zaman ne cevap verecek merak ediyorum. Hafta içinde her şeyin ortaya çıkacağını düşünüyorum" dedi.

Erciyessporlu İlhan ise, maçın ilk yarısına iyi başladıklarını ancak ikinci yarı rakiplerinin etkili olduğunu belirterek, "Bu maç bitti. Şimdi önümüzdeki maçlara bakacağız. Ligde kalmak için kazanmak zorundayız. Kaybedebiliriz de. Ama hiç kimse bizden umudunu kesmesin." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious