Kayseri stadı yıkılıyor! Maçlar?

Kayseri stadı yıkılıyor! Maçlar?.8562
  • Giriş : 29.12.2008 / 16:21:00
  • Güncelleme : 29.12.2008 / 16:22:45

Kayseri Atatürk Stadyumu'nun yıkım işlemleri hızlandırıldı. Başkan Özhaseki, Kayserispor'un Kayseri'de oynaması gereken bazı maçlarının dışarda oynanacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Özhaseki, düzenlediği basın toplantısında, Atatürk Stadyumu'nda başlayan yıkım çalışmalarının, stat alanına alışveriş merkezi ve otel yapacak olan firmanın isteğiyle hızlandırıldığını belirterek, şunları söyledi:

''Stadyumun yerine alışveriş merkezi ve otel yapacak olan firma, kriz nedeniyle bu işten vazgeçme ihtimalinin olabileceğini belirtince, biz stadı boşaltma kararı aldık. Yıkım işlemini bahara kadar sürdürüp, Kayserispor'un maçlarını yapımı süren Kadir Has Stadyumunda yapacaktık. Gelişmeler üzerine Atatürk Stadyumu'nu boşaltıyoruz. Yapımı süren Kadir Has Stadyumunda, Atatürk Stadyumu'nun zemininden 10 santim kalınlığında kesilecek çimleri kullanacağız. Atatürk Stadyumu'nun yerine 250 milyon Avro tutarında yatırım yapılacak. Bu yatırımın tehlikeye girmemesi için stadyumu boşaltıyoruz.''

-MAÇLAR BİR SÜRE DIŞARDA OYNANACAK-

Mehmet Özhaseki, Kayserispor'un Kayseri'de oynaması gereken bazı maçlarının dışarda oynanacağını da ifade ederek, şöyle konuştu:

''6 Ocak tarihinde Malatyaspor ile yapılacak kupa maçını, Antalya'da oynayacağız. Her iki takım da şu anda zaten Antalya'da kamp yapıyor. Bu konuda Futbol Federasyonu olumlu görüş bildirdi. Gençlerbirliği ile Kayseri'de yapmamız gereken maçı, karşılıklı değişiklik yaparak Ankara'da oynayacağız. Daha sonra Sivasspor ve Bursaspor ile yapacağımız karşılaşmalar Adana'da yapılacak. Bu konuda Futbol Federasyonu'na başvuru yapacağız. Daha sonra da yapımı süren Kadir Has Stadyumu devreye alınacak.''

Özhaseki, (A) Milli Takımın İspanya ile Kayseri'de yapmayı planladığı maçın yer seçimi konusundaki tercihini teknik direktör Fatih Terim'in yapacağını da belirterek, ''Fatih Terim, Ocak ayının sonunda Kayseri'ye gelecek ve yapımı süren stadı inceleyecek. Stat, bu maça yetişirse burada yapılır, bu kararı Fatih hoca verecek'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*