Kayseri Valisi bu bilgiyi nerden aldı?

Kayseri Valisi bu bilgiyi nerden aldı?.10792
  • Giriş : 02.04.2009 / 22:24:00
  • Güncelleme : 02.04.2009 / 22:24:46

Yazıcıoğlu ile 5 kişiye mezar olan helikopter kazasıyla ilgili Anadolu Ajansı ilginç bir iptal haber geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

K.Maraş'taki helikopter kazasının duyulması 25 Mart 2009 tarihinde 16:25 sularında medyaya yansımış haber kanalları ve internet siteleri FLAŞ haberlerle kazayı duyurmuştu. Bu arada olayın duyulmasını hemen ardından Muhsin Yazıcıoğlu'nun geçirdiği esrarengiz kazalar ve bölgeye giden arama- kurtarma faaliyetleri haber ajanslarında yer bulmuştu. İşte tam da bu anlarda Anadolu Ajansı'nın geçtiği bir haber yüreklere su serpilmesine sebep olmuştu. AA, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin "Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık." şeklindeki açıklamasını abonelerine geçmişti.

TİTİZLİĞİYLE BİLİNEN ANADOLU AJANSI O HABERİ NEDEN BUGÜN İPTAL ETTİ?

Geçtiğimiz çarşamba günü geçilen bu haber tam 8 gün sonra "resmi makamlardan kesin teyidi alınamadan oluşturulduğundan" iptal edildi.

TÜRKİYE CEVAP BEKLİYOR!

Milletimizin yüreğini yakan helikopter kazasından geriye kalan çelişkili açıklamalar oldu. Anadolu Ajansı'nın bugün iptal edilen haberde geçen "Yazıcıoğlu'nun şuuru açık olduğu bilgisi" kurtarma çalışmalarını olumsuz etkilemişti.

VALİ BİLİCİ FENA YANILDI!

"Komplo teorilerine girilmeden, şüpheler de göz ardı edilmeden konular araştırılmalı" noktasından hareketle "kafa karıştıran" soru cevap bekliyor:. Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Yazıcıoğlu'nun sağlık bilgisini kimden ve nasıl öğrenmişti yada neden bu açıklamayı yapma gereğini duymuştu.

İŞTE İPTAL EDİLEN BUGÜNKÜ HABER

-İPTAL
25.03.2009 tarihinde, ''-Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi
-Kayseri Valisi Bilici: Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık, henüz hastaneye kaldırılmadı'' başlığıyla yayımlanan haberimiz, resmi makamlardan kesin teyidi alınamadan oluşturulduğundan iptal edilmiştir.
Saygılarımızla.
02.04.2009
A.A. 02.04.2009 11:53:44

İŞTE ANADOLU AJANSI'NIN KAZA HABERİNİN DUYULMASINDAN YAKLAŞIK 1 SAAT 20 DAKİKA SONRA GEÇTİĞİ HABER

KAYSERİ (A.A) - 25.03.2009 - Kayseri Valisi Mevlüt Bilici,
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşıldığını bildirdi.

Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı'' dedi.

Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin, Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken Kayseri Erkilet Havaalanı'nda yakıt ikmali yapacağı öğrenildi.
(ORC-İÇR-DEL)25.03.2009 17:40:38

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*