Kayseri Valisi kendini böyle savundu

Kayseri Valisi kendini böyle savundu.7830
  • Giriş : 04.04.2009 / 22:21:00

Kayseri Valisi, helikopterin düştüğü gün Yazıcıoğlu'nun bilinci açık olarak Kayseri'ye getirildiği iddiasını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Bilici, "Teyit edilemeyen bu bilgi doğrultusunda kazazedelerin Kayseri'ye getirilebilecekleri dikkate alınarak gerekli her türlü tedbirler alınmıştır. Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nden Valiliğimizi arayan Genel Merkez üst düzey yöneticileri ile telefonla görüşülmüş ve kendileriyle Emniyet Müdürlüğü'nden gelen teyit edilmemiş ilk bilgiler paylaşılmıştır." dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında geçtiğimiz hafta helikopterinin düşmesi sonrası hayatını kaybetmişti. Olayın olduğu gün Yazıcıoğlu'nun yaşadığı ve Kayseri'ye tedavi için getirileceği şeklinde Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'den kamuoyuna yansıyan olayla ilgili Valilik'ten yazılı açıklama yapıldı. Bilici, yazılı açıklamasında, teyit edilmeyen bilgi doğrultusunda tedbirler aldıklarını duyurdu.

Vali Bilici'nin günlerdir tartışılan bilgilerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunlar kaydedildi;

"25 Mart 2009 Çarşamba günü öğleden sonra Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin Kahramanmaraş-Yozgat arasında Çağlayancerit ilçesinden Yerköy ilçesine giderken bilinmeyen bir bölgede düştüğü bilgisinin alınması üzerine kazanın geçiş güzergâhı olan Kayseri'de de olma olasılığı Valiliğimizce gözönünde bulundurulmuş, ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarına gerekli ikazlar yapılmış, yine Sağlık Bakanlığı'nca Kayseri'de konuşlandırılan ambulans helikoptere hazır olması yönünde talimatlar verilmiştir.

Bu esnada Valiliğimize İl Emniyet Müdürlüğü'nden olayın ilk sıcaklığı ile intikal ettirilen duyumlara göre helikopterin Kahramanmaraş ili Göksun ilçesinde düştüğü; Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ayağının kırık olduğu; şuurunun açık olduğu ve Göksun'daki sağlık kuruluşlarına intikal ettirilmekte olduğu yönünde bilgiler gelmiştir.

Teyit edilemeyen bu bilgi doğrultusunda kazazedelerin Kayseri'ye getirilebilecekleri dikkate alınarak gerekli her türlü tedbirler alınmıştır.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nden Valiliğimizi arayan Genel Merkez üst düzey yöneticileri ile telefonla görüşülmüş ve kendileriyle Emniyet Müdürlüğü'nden gelen teyit edilmemiş ilk bilgiler paylaşılmıştır.

Ancak bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu özellikle vurgulanmıştır. Valiliğimizce İl Emniyet Müdürlüğü'nden intikal eden teyit edilmemiş bilgiler çerçevesinde basın kuruluşlarına herhangi bir resmi açıklama yapılması söz konusu değildir.

Bazı basın yayın kuruluşlarında Valiliğimize istinaden çıkan haberler, yoruma dayalı olup, resmi nitelik taşımamakta ve Valiliğimiz bilgisi dışındadır. Basına yansıyan konuyla ilgili bilgilerin askeri yetkililerden alındığına dair çıkan haberler tamamen gerçek dışıdır."

Öte yandan, Vali Bilici'ye iletilen bilginin Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'ne de Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nden geldiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*