Kayseri Valisi'ne büyük suçlama

Kayseri Valisi'ne büyük suçlama.9179
  • Giriş : 02.04.2009 / 15:48:00
  • Güncelleme : 02.04.2009 / 16:23:51

BBP'li Ökkeş Şendiller helikopter kazası ile ilgili olarak söylentileri yayanların peşine düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Şendiller, helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun karanlık güçlerin hedefi olabilecek biri olduğunu söyledi. Şendiller, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ta helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Türk siyasetinde mümtaz şahsiyetlerden biri olduğunu ifade etti. Kaza sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendiren Şendiller, özellikle kazanın meydana geldiği saatlerde yaşanan bilgi kirliliğinin nereden nasıl ortaya atıldığının aydınlatılması gerektiğini kaydetti.

Yazıcıoğlu'nun ölümü ile ilgili bundan sonra da tartışmalar olacağını ifade eden Ökkeş Şendiller, şöyle dedi: ''Şimdi bu konu tartışılıyor. Bundan sonra da çok tartışılacak. Teknik inceleme başladı. Öte yandan, Başbakan, Meclis Araştırması istedi. Ama bizim üzerinde durduğumuz konu şu. İlk gün yayınlanan haberlerde, önce helikopterin Yozgat Yerköy'e düştüğü söylendi. Ardından Çardak'a düştüğü belirtildi. Sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi. Sonra 'Enkaza ulaşıldı' dendi. 'Yaralılar hastaneye götürülüyor' dendi. Bunun yanında Kayseri Valisinin de bir açıklaması oldu. Arama kurtarma konusunda savsaklama olduğunu düşünüyorum. Hastaneler hazırlanıyor denince insanlar rahatladı.''

Kendileri için birinci önceliğin bu bilgi kaynağının nereden yayıldığının bilinmesi olduğunu ifade eden Şendiller, ''İlk gün bizim arkadaşlarımız gayret gösterdi. Çünkü herkes rahatlamıştı. O gece dağda geçirince insanların hayatta kalması zordu. Biz bu bilgi kaynağına ulaşılmasını istiyoruz. Böyle bir hain plan mı var? Onu bilmek istiyoruz. Pilotaj hatası mı var? Cihaz eksiği mi var? Teknik konular mutlaka araştırılacaktır'' diye konuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun dünyadaki bütün mazlum milletlerle yakından ilgilendiğinin altını çizen Şendiller, şöyle devam etti:

''Söyleyeceğini söyleyen biriydi. Milli iradeye yapılan dayatmalarda konuşması gerekenlerin sustuğu zamanda o hep konuştu. Yazıcıoğlu karanlık güçlerin hedefi olabilecek biriydi. Tehditler olabilir, tedbir de mutlaka alıyordu, ama takdire de inanıyordu. Biz bilgi kirliliğinin bilinmesini istiyoruz''

BBP'nin geleceği ve partide yeniden görev alıp almayacağı ile ilgili soruya Şendiller, ''Şimdi bir şey söylemek doğru değil. Yetkili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Bunlar yapılacaktır. Bizim de görüşümüz sorulursa, düşüncelerimizi belirtiriz. Bu parti, hepimizin çocuklarımızdan daha çok emeği olan bir yer. Saygı kuralları içerisinde bizler de düşüncelerimizi dile getiririz'' diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*