Kayseri'de, zabıtada bütün izinler kaldırıldı

Kayseri'de, zabıtada bütün izinler kaldırıldı.13511
  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşların bayram alışverişlerini rahat ve huzurlu bir ortamda yapabilmeleri için zabıta bir takım önlemler aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önlemlerle birlikte zabıtada da bayram süresince bütün izinlerin kaldırıldığı bildirildi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ali Çelebi, zabıta teşkilatında bütün izinlerin kaldırıldığını hatırlatarak, "Kurban Bayramı nedeniyle çarşıda ve alışveriş merkezlerinde yoğunluk artacağından yaya yollarının, yol kenarlarının ve diğer boş alanların işgaline kesinlikle izin verilmeyecek. Özellikle geçmiş bayramlarda seyyar satıcılığın büyük bölümünü oluşturan esnaflara ve diğer seyyarlara müsamaha gösterilmeyecek ve kendilerince uygun gördükleri yerlerde tezgah açmalarına izin verilmeyecek. Bu amaçla Büyükşehir, Kocasinan ve Melikgazi Belediyeleri'ne bağlı zabıta ekipleri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde kesintisiz görev yapacak ve vatandaşların bayram alışverişlerini huzurlu ve rahat bir şekilde yapmalarına imkan sağlayacak" dedi.

Çelebi, kurban kesimi konusunda da hassasiyetle durduklarını ifade ederek, "Nöbetçi ekiplerimiz bayram süresince görev başında olacak ve belediyeler tarafından gösterilen kesim yerleri dışında kesim yapmak isteyenlere izin vermeyecek. Ayrıca kurban atıklarının da rast gele atılmasına göz yumulmayacak. Toplum sağlığı ve ülke imajı açısından büyük önem arz eden bu konuda vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum" diye konuştu.

Kurban Bayramı öncesinde ve bayram tatili boyunca aranacak telefon numaraları da şöyle: Büyükşehir Belediyesi Zabıta 153 veya 330 13 00. Kocasinan Belediyesi Zabıta 233 60 78. Melikgazi Belediyesi Zabıta 222 66 29.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious