Kayseri'de Abdullah Gül sevinci!

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

KAYSO, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını gururla karşıladıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını gururla karşıladıklarını belirtti.

Boydak, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de son yılların en önemli siyaset adamlarının başında gelen Abdullah Gül'ün yeni bir makamda Türkiye'yi tam manası ile temsil edeceğine inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçileceği günü heyecanla beklediklerini belirten Boydak, şunları kaydetti:

''Türkiye'de bugüne kadar başbakanlık dahil her mevkide çalışmış olan bir siyaset adamının cumhurbaşkanlığı makamına layık görülmüş olmasını Kayserili olarak gururla karşılıyoruz. Sayın Gül, pırıl pırıl bir geçmişe sahiptir. Uzun yıllardır devletimize hizmet etmekle beraber, bundan sonraki dönemde siyaset üstü olan Türkiye'nin en önemli kurumunda milletimize hizmet verecek olması Türkiye açısından gerçekten çok büyük önem arz etmektedir.''

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci de Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığını zaten beklediklerini ve çok mutlu olduklarını bildirdi.

Abdullah Gül aday olmasa çok üzüleceklerini kaydeden Kilci, ''Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı olması Kayseri adına gurur verici, ancak asıl Türkiye için önemli bir gelişme. Abdullah Gül'den daha iyi aday da olamazdı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious