Kayseri'de dördüncü ayakta eksik var

Kayseri'de dördüncü ayakta eksik var.16399
  • Giriş : 29.04.2009 / 17:40:00

Kayseri B. Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, ''Teknik adam, futbolcular, yöneticiler iyi olabilir, ancak Kayseri'de dördüncü ayakta, seyircide eksik var'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Özhaseki, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde verdiği ''Ufuktaki Kent Kayseri'' konulu konferansın ardından öğrencilerin, ''Kayserispor, ne zaman şampiyonlukta iddialı bir takım olacak'' sorusuna yanıt verdi.

Bir Futbol takımı için şampiyonluktan bahsetmenin kolay olmadığını belirten Özhaseki, altyapı unsurlarından stat, tesis ve takımdaki genç yeteneklerin yanında bu konuda şehrin de hazır olması gerektiğini vurguladı. Özhaseki, ''Teknik adam iyi olabilir, bu sandalyenin bir ayağı. Futbolcular iyi olabilir, paraları zamanında ödeyen, doğru transferler yapabilen iyi yönetimler olabilir. Dördüncü ayağında bir eksiğimiz var. Bu da seyirci. Kayserispor'un en son Konyaspor ile oynadığı maçta, iki taraftar derneği üyeleri tezahürat yapıyordu. Diğerleri sadece seyretti'' dedi.

Taraftarların zaman zaman bilet fiyatlarından şikayet ettiğini anımsatan Özhaseki, Kayserispor gibi bir kulübün her yıl en az 10 milyon TL'ye gelire ihtiyacı olduğunu, bunu sadece biletlerden karşılayamadığını, takıma sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Kayserispor'un gelecek sezon ilk 3 sırada yer almayı hedeflemesini arzuladığını ifade eden Özhaseki, ''Kayserispor eğer şampiyonluğa oynayacaksa, Mehmet Topuz gibi bir futbolcusunu satmamalı. Satacaksa da en az onun kadar başarılı birini transfer etmeli'' diye konuştu.

Futbolcuların transfer ücretlerine de değinen Özhaseki, ''Geçen yıl bir futbolcunun satılmasıyla ilgili pazarlığa şahit oldum. Bu futbolcuya, 'Sen daha 20 yaşındasın. Ben 30 yıl üst üste belediye başkanı olsam, maaşımı harcamadan bir kenara koysam bile bu parayı biriktiremem' demiştim. Transfer için de önemli miktarda para lazım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*